Kanal D'nin yeni dizisi Yalan, 27 Mayıs'ta yayınlanan ilk bölümüyle izleyicileri ekran başına kilitledi. Dizideki en dikkat çekici karakterlerden biri olan Cengiz, hırslı ve tehlikeli yapısıyla izleyicileri şimdiden etkisi altına aldı. Peki, Yalan Dizisi Cengiz kim gerçek adı? Emir Benderlioğlu kimdir kaç yaşında oynadığı diziler?

Yalan Dizisi Cengiz kim gerçek adı?

Yalan dizisinde Cengiz karakteri, para için her türlü kötülüğü yapabilecek, acımasız bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Tek sevdiği kişi olan eşi Hülya'ya büyük bir bağlılık gösteren Cengiz, onun için her türlü fedakarlığı göze alabiliyor. Aynı zamanda suçları örtbas etme konusunda da oldukça yetenekli olan Cengiz, dizinin ilerleyen bölümlerinde izleyicileri şaşırtacak hamleler yapacağa benziyor.

Emir Benderlioğlu kimdir

Cengiz karakterini başarıyla canlandıran Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 doğumlu bir oyuncu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Benderlioğlu, oyunculuk kariyerine fotoğrafçılıkla ilgilenerek başladı. Bugüne kadar "Bukalemun", "4 Saat", "Kabakurgu", "Camgöz", "Panzehir", "Dağ II" gibi birçok sinema filminde ve dizide rol alan başarılı oyuncu, özellikle "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisindeki Behzat karakteriyle hafızalara kazındı.

Emir Benderlioğlu kaç yaşında?

Emir Benderlioğlu 28 Ekim 1979'da doğmuştur ve 2024 yılında 45 yaşındadır.

Emir Benderlioğlu nereli?

Emir Benderlioğlu nereli olduğu hakkında bir bilgi yok.

Letterbox Türkiye Sunucusu Yiğit Kirazcı kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Letterbox Türkiye Sunucusu Yiğit Kirazcı kimdir nerelidir? Kaç yaşında?

Yalan Dizisinde Yeni Bir Başarı

Yalan dizisindeki performansıyla izleyicilerden tam not alan Emir Benderlioğlu, Cengiz karakteriyle kariyerinde yeni bir başarıya imza atıyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Cengiz'in nasıl bir yol izleyeceği ve Emir Benderlioğlu'nun bu karakteri nasıl şekillendireceği merakla bekleniyor

Editör: ÖMER YILDIZCI