Dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır. Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın en kime satıldığı ve sahibi merak ediliyor. Peki, WhatsApp kimin, sahibi kim? WhatsApp kime satıldı, en son sahibi kim? İşte haberimizin detayları…

Özlem Balcı evli mi, eşi kimdir? Seksenler'in Yıldız'ı Özlem Balcı kaç yaşında nereli ve hangi partiden? Özlem Balcı evli mi, eşi kimdir? Seksenler'in Yıldız'ı Özlem Balcı kaç yaşında nereli ve hangi partiden?

WHATSAPP KİMİN, SAHİBİ KİM?

WhatsApp, 2009 yılında Brian Acton ve Jan Koum tarafından kurulmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar ABD doları karşılığında satın alınmıştır.

Ancak 2022 yılında Facebook, Meta Platforms adını almış ve WhatsApp da bu şirketin bir parçası haline gelmiştir.

Dolayısıyla WhatsApp şu anda Meta Platforms'a aittir. Meta Platforms'un CEO'su Mark Zuckerberg'dir.

Whats App

WHATSAPP KİME SATILDI, EN SON SAHİBİ KİM?

WhatsApp, 19 Şubat 2014 tarihinde Facebook tarafından 19 milyar ABD doları karşılığında satın alınmıştır. 2014 yılında Facebook'un satın almasıyla birlikte WhatsApp'ın mülkiyeti Facebook'a geçmiştir. Facebook 2022 yılında ismini Meta Platforms olarak değiştirmiştir. Meta Platforms'un CEO'su Mark Zuckerberg'dir.

WhatsApp, 2009 - 2014 yıları arasında Brian Acton ve Jan Koum aittir. Ardından 2014 - 2022 yıllarında Facebook'a geçmiştir. En son 2022 yılında Meta Platforms şirketine geçmiştir.

Meta Platforms, Facebook, Instagram, WhatsApp ve Oculus VR gibi birçok popüler platformun sahibi olan bir Amerikan teknoloji şirketidir. Şirketin merkezi Menlo Park, Kaliforniya'dadır.