Vin Diesel, 18 Temmuz 1967 tarihinde New York'da doğmuştur. Gerçek adı; Mark Sinclair Vincent'dir. Babası oyuncu, annesi pikiyatrist - astrologtur. Üvey babası tarafından büyütülmüştür. Paul adlı bir ikiz kardeşi, bir kız kardeşi ve bir erkek kardeşi vardır.

vin-diesel-kimdir-nereli-kac-yasinda (2)

7 yaşındayken arkadaşları ile gizlice tiyatroya giren Vin Diesel, görevliler tarafından yakalandı. Vin Diesel, her hafta tiyatroya gelerek küçük bir rol oynamakla cezalandırıldı. Bu sayede oyunculukla tanışan Vin Diesel, çok küçük yaşta kariyer hedefini koymuş oldu.

vin-diesel-kimdir-nereli-kac-yasinda (2)-1

Lise üçüncü sınıfta okulu bırakma kararı alan Vin Diesel, Hollywood'a giderek kariyerini geliştirmek istedi. Başarılı olamayan Vin Diesel, New York'a geri döndü.

vin-diesel-kimdir-nereli-kac-yasinda (3)

İri vücut yapısı sayesinde gece kulüplerinde bodyguard olarak çalışmaya başlayan Vin Diesel, 17 yaşında başladığı işi 27 yaşına kadar devam ettirdi. Vin Diesel ismini de o sıralarda aldı.

vin-diesel-kimdir-nereli-kac-yasinda (4)

Hande Erçel’in pozları olay oldu! Hande Erçel’in pozları olay oldu!

Aktörlük tecrübelerini anlattığı Multi-Facial adlı bir kısa film yazan Vin Diesel, kısa süre içinde 3 bin dolar kazandı. Los Angeles'a giderek çekmeyi düşündüğü "Strays" film için para biriktirmeye başlayan Vin Diesel, 1997 yılında hayal ettiği filmi çekti. Film, Diesel'in beklediği başarıyı yakalayamadı.

vin-diesel-kimdir-nereli-kac-yasinda

Yönetmen Steven Spielberg, "Multi-Facial" dan çok etkilenmiş ve Vin Diesel'i "Saving Private Ryan" (Er Ryan'ı Kurtarmak) filminde oynatmak istedi. Multi-Facial Vin'e daha başka işler de kazandırdı: The Iron Giant filminin yönetmeni kısa filmi gördükten sonra, ona filminde bir rol teklif etti. Oradan Vin'in kariyeri hızla gelişti. Pitch Black filmi ile ilk başrolünü oynadı.

vin-diesel-kimdir-nereli-kac-yasinda-1

Vin Diesel asıl ününü Fast and Furious (Hızlı ve Öfkeli) serisi ile kazanmıştır. Dünya çapında üne sahip Diesel'in bir kız çocuğu vardır.