Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, Siyasal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ak ve beraberindeki öğrenciler ile bugün Altındağ’da yer alan Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde bir araya geldi.

Belediye Başkanı Tiryaki, Siyasal Vakfı Başkanı Mustafa Ak ve öğrencilere Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni gezdirdi ve ziyaretçilere müze hakkında bilgi verildi. Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Tiryaki Siyasal Vakfı

"ALTINDAĞ, ANKARA'NIN GÖZ BEBEĞİDİR’’

Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki ayrıca Ulucanlar Cezaevi Müzesi ve Kültür Merkezi'ndeki bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek, "Altındağ, Ankara'nın göz bebeğidir. Bu değeri korumak için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tiryaki Siyasal Vakfı Ulucanlar

Reha Özcan'dan Bir Garip Orhan Veli Müzikali Reha Özcan'dan Bir Garip Orhan Veli Müzikali

ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ

Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunan ve 1925 yılından 2006 yılına kadar cezaevi olarak hizmet veren bir binada yer alan bir müzedir. Müze, 2010 yılında restore edilerek halka açılmıştır.

Müzede farklı dönemlerde kullanılan çeşitli koğuşlar ve hücreler, cezaevinde kalan mahkumlar tarafından yapılan çeşitli sanat eserleri, cezaevinin tarihi ve burada yaşanan olaylara dair fotoğraflar, belgeler ve videolar, güncel sanat galerileri ve özel sergiler yer almaktadır.

Ulucanlar

Müzeye giriş ücretlidir ve Pazartesi günü hariç hafta içi 10:00 - 17:00 saatlerinde ziyarete açıktır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi, ülkemizde en önemli ve en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir. Müze, Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihine ve cezaevi yaşamına dair önemli bilgiler sunmaktadır.

HABER: BÜŞRA ÇİNKAYA