VATANDAŞLAR SU İHTİYAÇLARINI GÜN BOYU TANKERLERDEN GİDERDİ

Bu haber 16 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Polatlı’daki arızalar sebebiyle yaşanan kesintilerin önüne geçmek amacıyla Yüzükbaşı içme suyu ishale hattındaki çalışmaların tamamlanması noktasında harekete geçti. Pazar güünden itibaren 4 günder süren çalışmaların sonuna gelindi. Su kesintisinin yaşanacağı zamanı Polatlılı vatandaşlara önceden bildirerek, mağdur olmalalarını sağlayan ve şehrin tüm mahallelerinde sabah: 08.00’dan gece 12.00’a kadar tankerler her mahallede merkez noktalara giderek vatandaşların su ihtiyaçlarını gidermelerini sağlıyor.

SİYASİLER VE BÜROKRATLAR SÜREKLİ SAHADAYDI

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYi Parti kurmayları da mkesintisiz yaşandığı ilkg ünden bu yana çalışmaların sürdüğü şantiyelerde ve tankerlerin su dağıtım noktalarında sürekli olarak bulunarak vatandaşların suya rahat ulaması için saha çalışmasını 4 gün boyunca gayretli bir çalışmayla yürüttü. Bunun yanında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Genel MüdürüASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk başta olmak üzere Büyükşehir ve ASKİ bürokratlarımız su kesintisinin yaşandığı andan itibaren Polatlı’da kaldılar ve çalışmaların bir an evvel sağlıklı biçimde bitirilmesi noktasında çalışmaları yakından incelediler. ASKi ekiplerinin 50 tankerlik dev ekibiyle vatandaşın su ihtiyacını gidermesi hnoktasında gösterdiği özverili çalışmalara hem vatandaşlardan hem de mahalle muhtarlarından teşekkür geldi. Mahalle muhtarları, tankerlerin yetkilileri ile ve ASKİ temsilcileriyle sürekli irtibat halinde kalarak mahallelerin değişik noktalarında vatandaın su ihtiyacının anında giderilmesi içinde üyük gayret gösterdiler.

POLATLININ DU SORUNU ÇÖZÜMÜNDE İLK ADIM

Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur yavaş Polatlı’nın yıllardır sorunu olan su problemi ile ilgili olarak, önce insan sağlığı diyerek gündeme getirdiğimiz proje demişti ve Polatlı’nın su sorununu en kısa sürede çözeceğini dile getirmişti. Yavaş, “30 yıl önce o günkü tekniklerle yapılmış su hattı Polatlı’yı uzun yıllardır mağdur ediyordu. Biz de seçimlerden önce mutlaka Gerede’den gelen suyun Polatlı’ya verileceğinin sözünü vermiştik. Göreve başladıktan sonra önce insan hayatı ve insan sağlığı diyerek ilk gündeme getirdiğimiz projelerden bir tanesi de Polatlı’ya bu suyun verilmesiydi. Malum herkesin gözü önünde cereyan eden tartışmalar oldu ve maalesef bir yıl kaybettik. Acelemiz vardı, bir an evvel Polatlı’ya bu suyu temin etmek istiyorduk. İhalemizi de şeffaf bir şekilde yaptık. Gülbağ Holding’e bağlı bir şirket ihaleyi aldı. İhaleye çıkarken 30 ay olarak çıkılmıştı. Kaybettiğimiz 1 yıl var. Biz Polatlı halkı adına, bu ihaleyi en geç 24 ayda bitirmenizi sizden rica ediyoruz. Bu suyu sadece 125 bin nüfusu aşkın Polatlı halkı değil Temelli ve civarındaki köyler dolayısıyla 1,5 milyon Ankaralı için bunu 24 ayda bitirmenizi taahhüt etmenizi istiyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.