VATANDAŞIMIZ İÇİN HER ZAMAN SAHADAYIZ !

Bu haber 19 Mart 2020 saat 16:50 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi, Koronavirüs (Covid -19) virüsüyle mücadelesini halkının sağlığını düşünerek en üst düzeyde tutuyor. Yapılan Çalışmalar ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şu açıklamalarda bulundu.

Yıldızkaya, “Çin’in Wuhan Kenti’nde başlayarak dünyanın hemen hemen tüm ülkelerine sıçramış olan Koronavirüs (Covid -19) insan sağlığını tehdit etmektedir. Maalesef hayati kayıplara da sebebiyet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti bu virüsü yenecek güce ve birikime sahiptir. Devletimizin almış olduğu tedbirlere harfiyen uyuyor ve yerine getiriyoruz” dedi.

HER ALANI SÜREKLİ DEZENFEKTE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Yıldızkaya, “Ülkemizde 10 Mart tarihinde görülen ilk Koronavirüs vakasından önce; 8 Mart tarihinde kurduğumuz Koronavirüs ile Mücadele ekiplerimizle Polatlı Belediyesi olarak şehrimizde tüm önlemleri almaya ve dezenfeksiyon çalışmaları yapmaya başladık. 8 Mart tarihinden bu yana bütün okullarımızı, camilerimizi, otobüs ve taksi duraklarımızı, kamu kurumlarımızı, toplu taşıma araçlarımızı, okul servislerimizi, sürücü kurslarımızı, pazar yerlerimizi, açık veya kapalı olması fark etmeksizin virüsün yaşama ve yayılmasına sebebiyet verebilecek tüm ortak kullanım alanlarımızı sürekli bir şekilde dezenfekte etmeye devam ediyoruz. Şehir içinde taşımacılık yapan ve Ankara’ya yolcu taşıyan dolmuşlarımızı sürekli olarak dezenfekte ediyoruz” dedi.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ KONTROLLERE DEVAM EDİYOR

Yıldızkaya, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz düzenli olarak hijyen kontollerine ve bilgilendirme ziyaretlerine devam ediyorlar. Bugün itibariyle Cumhuriyet Meydanı ve Eskişehir Yolu üzerine kuracağımız dezenfeksiyon istasyonları ile bütün araçlarda sterilizasyon çalışmalarına başlıyoruz. Şehrimizin muhtelif noktalarına dezenfeksiyon noktaları kuracağız. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz başta olmak üzere Koronavirüs ile Mücadele ekiplerimizin içinde bulunan Zabıta Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ve Park Bahçeler Müdürlüğümüze özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BELEDİYE OLARAK TEYAKKUZ HALİNDEYİZ

Yıldızkaya, “Polatlı Belediyesi olarak teyakkuz halindeyiz. İlgili birimlerimizde Koronavirüsle daha etkin ve kalabalık bir şekilde mücadele etmek adına tüm izinlerimizi iptal ettik. Bütün gücümüzle sahadayız. Bu konuda hijyen kuralları hemşerilerimiz açısından çok büyük önem arz ediyor. Özellikle kalabalık ortamlardan uzak durarak; sık sık el yıkamaya ve kişisel bakımlarımıza dikkat etmeliyiz.  Koronavirüs’ün maalesef yaşlılarımız üzerinde fazlasıyla etkili olduğu kanıtlanmıştır. Herhangi bir kayıp yaşamamak adına tüm büyüklerimizden bu tehlikeli süreçte dışarıyla olan bağlantıları ve aileleri ile olan temasları hususunda dikkatli olmalarını istiyoruz. Umre’den ve Yurtdışı’ndan gelen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına uymalarını önemle ve hassasiyetle rica ediyoruz” dedi.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN KÜLTÜRÜNÜN MENSUPLARIYIZ

Yıldızkaya, “Polatlı’daki Kamu Kurumları olarak bütün unsurlarımızla görev başındayız. İhtiyaçlarını gideremeyecek durumda evinde bulunan vatandaşlarımıza bizlere ulaşmaları durumunda yardımcı olacağız. Bizler “önce insan” diyen bir medeniyetin, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir kültürün mensuplarıyız. Cenab-ı Allah’ın yardımı ve milletimizin özverisi ile bu sıkıntılı süreci güçlenerek atlatacağımıza yürekten inanıyoruz. Aldığımız her tedbir, insanlarımızın hayatını ve geleceğini korumaya yöneliktir. Bizler hemşehrilerimizin sağlığı için 24 saat sahadayız, bu tehlike ortadan kalkana dek tüm vatandaşlarımızdan elzem durumlar dışında evlerinde kalmalarını önemle rica ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.