Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul. ortaokul ve lise öğrencilerine verdiği burs hakkında bir açıklama yaptı. Peki VGM Burs sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları görüntüleme ekranı? VGM burs sonuçları 2023 hakkında merak edilenleri haberimizde araştırdık...

VGM Burs Sonuçları açıklandı mı?

VGM burs sonuçlarını sosyal medya hesabından "'Genel Müdürlüğümüzce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen "Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine verilen "Yükseköğrenim Bursları" ve "Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları" için başvurular 2023 – 2024 eğitim yılında aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik ortamda alınarak başvuru dönemi sona ermiştir. 16 Ekim 2023 tarihi itibariyle sona eren ortaöğrenim burs başvuruları için değerlendirme işlemleri tamamlanmış ve sonuçlar açıklanmıştır.'' paylaşımını yaptı.

VGM bursu Ne kadar?

2023-2024 eğitim-öğretim yılında herkese açık olması planlanan eğitim yardımı/burs tutarları ortaöğretim bursu için aylık 750,00 TL, yükseköğretim bursu için ise aylık 1.250,00 TL'dir.

Başvurular belirlenen tarihlerde yayınlandıktan sonra başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr ​​üzerinden yapılacaktır.

VGM Bursunu kimler alamaz

Sürekli bir işte çalışan ve en az asgari ücret kazananlar,

Yabancı uyruklu olduğu yerde,

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun mesajı

Polis akademisi ve askeri okul,

Okulu uzatanlar (ek süre karşılığında anlayış gösterenler) Yüksek Lisans ve Doktora sertifikaları,

Kamudan ücretsiz eğitim yardımı ve burs alanlar