UZMAN PSİKOLOG DEMİRALP BİRÇOK KONUDA DESTEK HİZMETİ VERİYOR

Bu haber 25 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Yaşam Psikoloji ve Oyun Atölyesi sahibi Uzman Psikolog Özlem Demiralp, ofisinde bizzat kendi katıldığı randevularla, bireysel terapi, grup terapisi, aile ve çift terapisi, çocuk ve ergen terapisi, cinsel terapi, oyun terapi, oyun atölyesi, eğitim ve kurum danışmanlığı, dikkat, zeka, kişilik testleri ve dikkat, zeka geliştirme gibi konularda Cumhuriyet Mahallesi Turan Caddesi Öznur Apartmanı No: 3/18 adresinde destek hizmeti veriyor.

DEMİRALP: OYUN ÇOCUĞUN DÜNYASIDIR

Oyunun çocuklar üzerindeki etkisini anlatan Özlem Demiralp; “Oyun, çocuğu yetişkin hayatına hazırlayan en etkin yoldur. Çocuğun en önemli eğitim araçları oyuncaklarıdır. Oyun ile insan ilişkileri, yardımlaşma, konuşma, bilgi edinme, deneyim kazanma, psiko-motor gelişimi, duygusal ve sosyal gelişimi etkilediği gibi, zihin ve dil gelişimini de etkiler. Yetişkinler gözüyle oyun, çocuğun eğlencesi, oyalanması, başlarından savmak için bir uğraş olarak görürler. Oysa oyun, çocuk için ciddi bir iştir. Çocuk oynadıkça becerileri artar, yetenekleri gelişir. Çevresini, bilinmeyenleri tanır, kendisi için anlaşılır duruma getirir.” dedi.

OYUN ATÖLYESİ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR

Oyun atölyesinde çocukların büyünsel gelişimini destekleyen etkinlikler yapıldığını belirten Demiralp; “Yaşam psikolojisi ve oyun atölyesinde çocuklarımızın dünyayı keşfedecekleri, yaşlarına uygun becerileri eğlenerek geliştirebilecekleri ve potansiyellerine ulaşabilecekleri bir alan sunmayı amaçlıyoruz. Oyun atölyesinde oyunlarla ebeveyn ve çocuk arasındaki duygusal, fizikseli bilişsel, motor becerilerini, denge ve koordinasyon becerilerini, psikososyal alan gelişimlerini, dil becerilerini, yaşıtları ile bir arada vakit geçirmesi sağlanarak sosyal becerilerinin gelişimini sağlamayı arzu etmekteyiz. Çocukların bütünsel gelişimini destekleyen etkinliklerimizle ve atölye odamızla çocukların dünyayı güvenli ve sağlıklı bir ortamda deneyimlemesine, keşfederek öğrenmesine ve sosyalleşmesine imkan oluşturur. 4 hafta süren atölyede çocukların gelişim takibi bizzat benim tarafımdan yapılarak ebeveynlere uzman desteği sağlanıyor. 4-10 ay bebek gelişim grupları, 12-18 ay ebeveyn eşlikli oyun grupları, 18-24 ay ve 24-36 ay ebeveyn eşlikli veya eşliksiz oyun, çocuk ve ergenler için sosyal beceri grupları, geliştirici, yaratıcı drama grupları, aile seminerleri ve bireysel görüşmelerle ebeveynleri bilgilendirme gruplarımız bulunuyor.” dedi.

ÇALIŞMA ALANLARI

Çalışma alanlarından bahseden Demiralp; “Çocuk ve ergenlerde çalışma alanında, anne baba tutumları, boşanma süreci ve çocuklar, çocuk odaklı aile terapileri, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu, çocukluk çağı sorunları, akran zorbalığına maruz kalma, özgüven eksikliği, davranış bozuklukları, depresyon, ders başarısızlığı, ders çalışma teknikleri, ergenlik dönemi ruhsal sorunları,kaygı bozuklukları, okula hazır oluş süreçleri, özel öğrenme güçlüğü, stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, yas süreci ve yeme bozuklukları gibi konularda destek sağlıyoruz. Yetişkinlerde ise, depresyon, kaygı, bozuklukları, sosyal fobi, travma sonrası stres bozukluğu, performans kaygısı, yeme bozuklukları, yas süreci, kişilik bozuklukları, öfke sorunları, psikosomatik bozukluklar, hamilelik süreci ve sonrası depresyon, bağımlılıklar, iş yaşamına ilişkin sorunlar, dikkat ve motivasyon eksikliği, ilişki ve evlilik sorunları, varoluşsal problemler, cinsel işlev bozuklukları, stresle başa çıkma, mobbing ile başa çıkma, duygu durum bozuklukları, uyku bozuklukları ve iletişim sorunları gibi konularda destek sağlıyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.