Uzaktan Eğitim Kapısı’nın paylaşımı yapıldı

Bu haber 14 Eylül 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Uzaktan Eğitim Kapısı’nın ilk eğitim içeriği paylaşımı, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Okul Tabanlı Afet Yönetimi” ve “Müze Eğitimi” başlıklı eğitimlerin Uzaktan Eğitim Kapısı’nda tanımlı 129 kamu kurum ve kuruluşunun kullanımına açıldığı vurgulandı.

 FARKINDALIK KAZANILMASI HEDEFLENİYOR

Eğitimlerin her kesimden çalışana hitap edecek önemli bilgiler ve konuların uzmanları için de hatırlatıcı özellikler içerdiği belirtilen açıklamada, “Okul Tabanlı Afet Yönetimi” eğitiminin 64 üniteden oluştuğu ve 2 saat 25 dakika, “Müze Eğitimi’nin ise 25 üniteden oluştuğu ve 1 saat 12 dakika sürdüğü bildirildi. Eğitimde, tüm kamu çalışanlarının hem iş hem de günlük hayatında bilmesi önem arz eden afet ve acil durum kavramları ile çeşitlerinin anlatıldığı belirtilen açıklamada, eğitimle kişilerin yaşadıkları bölgedeki doğal kaynaklı afet riskleri hakkında çıkarımda bulunabilmesi ve afet öncesi hazırlığın önemine yönelik farkındalık kazanmasının da hedeflendiği vurgulandı.

TÜM KAMU PERSONELİNİN TERCİHİNE GÖRE AÇILACAĞIDA BİLDİRİLDİ

 Açıklamada, eğitimde afet öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlere yönelik bilgilerin örnek video gösterimleriyle sunulduğu, bunların çeşitli konularda ilk yardımın nasıl yapılacağına ilişkin olmakla birlikte, yalnızca afet sonrasında değil, çalışanlara iş ve günlük hayatlarında meydana gelebilecek kazalarda da yardımcı olabileceği kaydedildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifika programlarının, özellikle de bilim, kültür, bireysel gelişim ve bilişim alanındaki yazılım ve kodlama sertifika eğitimlerinin tüm kamu personelinin tercihine açılacağını da bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.