Uyuşturucu tehdidine karşı birlik!

Bu haber 05 Nisan 2021 saat 8:02 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi’nde Nisan ayı olması sebebiyle Polatlı Belediyesi’nin 1 yıllık hizmet karnesinin görüşüldüğü mecliste, muhalefet ve iktidar partisinin faaliyet raporu üzerindeki tartışmalarının yanı sıra önemli kararlar da alındı. Özellikle madde bağımlılığına yönelik gençlerin rehabiletisine yönelik, Polatlı Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü projeye, Polatlı Belediyesi kendi bünyesinde bulunan bir binayı tahsis ederek katkıda bulunacak. Belediye Meclisi’nde ayrıca Polatlı’da içme suyu çalışmaları sebebiyle şehrin pek çok noktasında yürütülen altyapı çalışmalarında yolların asfaltlanması noktasında Polatlı Belediyesi’ne ait asfalt plent tesisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi de görüşüldü. Toplam 21 gündem maddesinin görüşüldüğü ve yoğun bir mesai harcanın meclisin bir sonraki toplantısı ise 5 Nisan Pazartesi (bugün) saat: 18.00’da yapılacak.

YILDIZKAYA: CİDDİ BİR MÜCADELEYE GİRİŞİYORUZ

Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Emniyeti ve Polatlı Belediyesi işbirliğinde Polatlı’daki madde bağımlısı gençlerin rehabilitasyonuna ilişkin projenin hayata geçmesi için Polatlı Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı bulunan Gökbilim Merkezi’nin tahsisi karara bağlandı. Oy birliği ile kabul edilen gündem maddesi Polatlı Belediyesi Nisan ayı ilk toplantısında görüşüldü. Polatlı Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğüne taşınmazların tahsisi konusu ile ilgili açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Biliyorsunuz dünyada ülkemizde ve Polatlı da madde bağımlılığı bununla ilgili yapılan çalışmalar olmakla beraber ile birlikte Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzle Kaymakamlığımızla Bakanlığımızla birlikte Gülveren mahallesinde ki mahalle konağını bu madde bağımlısı gençlerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak Polatlı ölçeğinde onlara ulaşmak adına bir projemiz var. Burayı eğer kaymakamlığa tahsis yaparsak Polatlı Belediyesi Polatlı Kaymakamlığı Emniyet Müdürlüğü sosyal hizmetler müdürlüğü ile birlikte bu konuda ciddi bir mücadeleye girişeceğiz. Çocuklarımız için ciddi bir tehdit uyuşturucu Polatlı belediyesi bu konuda dün olduğu gibi bu günde sorumluluk alarak elinden geleni yapmaya gayret edecek. Bu plan bütçenin konusu onların karar vereceğini düşünüyorum. Yine aynı kuruma Perpa kulede iş kurun üzerindeki iki tane dairenin tahsisi konusu var. Biz zaten orayı POLMEK olarak planlıyorduk meslek edinme kursu olarak planlıyorduk, bu konuda da yine bir iş birliği yapacağız, buranın tahsisi konusu var.” dedi.

ASFALT PLENT TESİSİNİN TAHSİSİ BUGÜN GÖRÜŞÜECEK

Meclis gündeminin 10. Maddesi olan Zafer mahallesi 2836 ada 1 Parsel’in Asfalt Plenti Ankara Büyükşehir Belediyesine tahsisi konusu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “ mülkiyeti belediyemize ait ama özel idare buraya bir plent kurmuş, daha sonra kapanınca da bu plenti gelir tasfiye komisyonu Büyükşehir’e devretmiş. Aslında bizim açımızdan sorun yok ama ısrarla Büyükşehir Belediyesi tahsis talebinde bulunuyor biz yine aynı şekli ile burayı tahsis edeceğiz. Pazartesi günü meclis toplantısında görüşelim.” dedi.

HACIMUSLU’YA KÖY KONAĞI

Meclis gündeminin 11. Maddesi olan Hacımuslu mahallesinde bulunan taşınmaz tahsisi belediye meclisinin 1 Nisan tarihli toplantısında görüşüldü. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Polatlı belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya, “ Hacımuslu mahallesinde taşınmaz tahsisi talebi var Büyükşehir Belediyesi’nin 350 metre kare bir arsamız var mahalle muhtarı Büyükşehir Belediyesinden bir konak yapılmasını istemiş. Bizim için bir sorun yok bizde yapacağız zaten başka yerlere 8 10 tane projemiz var.” dedi.

GES’İ BU SEFER KAMU YARI İLE TEKRAR DENEMEYE KARAR VERDİK

Eskikarsak Mahallesine GES kurulmasına esas kamu yararı alınması ile iligli meclis gündeminde olan konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Eskikarsak Mahallesine GES kurulmasına dair kamu yararı kararı, belediyemizin seçim analizinde vardı bunun için en uygun yerde Eskikarsak mahallesinde ki tarım dışı bir alan var fakat burası büyük ova nitelikli bir yer ısrarla reddediliyor bu sefer kamu yarı ile tekrar denemeye karar verdik” dedi.

POLGAZ HİSSE TALEBİ

Gündem dışı konulardan olan doğalgaz dağıtım ortaklığı konusu ile ilgili konuşan Yıldızkaya, “Polatlı’da ki gaz dağıtım şirketi Polgaz biz yasa gereği iştirakimizde olan imar limited şirketi Polagaz’ın yüzde 10 ortağı. Aynı şekilde Beypazarı’nda da gaz dağıtım işi yapıyor dolayısı ile onlarda hisse talep ediyor. Bunun mümkünse gaz tüketim oranına göre veya nüfusa göre resmi görüş var” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.