İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından dün sabah uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Yürütülen soruşturma doğrultusunda alınan ihbarı değerlendiren polis, Beyoğlu ilçesinde, “Kalben Sağdıç” olarak bilinen müzisyenin evine baskın düzenledi.

Kalben Sağdıç’ın, İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındığı öğrenildi ve Sağdıç’ın evinde yapılan aramada 3 parça halinde daralı ağırlığı 15 gram gelen “skunk” türü uyuşturucu madde, 2 bin euro, 730 Amerikan doları ve bin 500 lira ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Kalben Gozalti 3

“SATICI DEĞİL İÇİCİYİM”

Belirlenen ikamet yapılan baskında şarkıcı Kalben Sağdıç gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda ise üç parça halinde daralı ağırlığı 15 gram gelen ‘skunk’ türü uyuşturucu madde ile birlikte 2 bin euro, 730 dolar ve bin 500 TL ele geçirildi.

Türk Ceza Kanunu’nun 188’inci maddesinden gözaltına alınan şarkıcı, ifadesi alınmak üzere İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi.

Şarkıcı Kalben’in emniyetteki ifadesinde "İçiciyim ben, satmıyorum” dediği öğrenildi.

“AYAR-3” operasyonlarında 13 gözaltı “AYAR-3” operasyonlarında 13 gözaltı

Savcılıktaki işlemlerinin ardından Kalben Sağdıç, yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Kalben, bu sabah saatlerinde hakimlikçe adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

İLK AÇIKLAMA

Kalben, serbest bırakılması sonrası ilk açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

Evde çekildiği görülen bir video paylaşan Kalben, “Canlarım; müzik, edebiyat ve dostluk yoluyla tanıştıklarım… Sokaklarda, konserlerde, festivallerde ve imza günlerinde buluştuklarım… Kâh güzel, kâh acı günlerimizi paylaştıklarım… Umudundan, sevgisinden, dayanışmasından destek aldıklarım… Sağlığımla ilgili endişe duymanızı istemiyorum, öncelikle bunu söylemeliyim. Kıymetli kamuoyumuzu bu şekilde oyaladığım için üzgünüm, bunu da eklemeliyim. Ben ailemin, sevdiklerimin, yakınlarımın yanındayım. İyiyim, daha da iyi olacağım. Hep daha da iyi olmak için çabalıyorum ve çabalayacağım. Sizi sevgiyle kucaklıyorum.” İfadelerine yer verdi.