“Üretim Olmayan Yerde Bereket De Olmaz, Zenginlik De Olmaz”

Bu haber 15 Haziran 2019 saat 10:22 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi “AKP ekonomisinin temeli israf ve yolsuzluktur” diyerek ülke ekonomisine ve gündemine yönelik genel bir değerlendirmede bulundu.

Çelebi yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Ülke nereye gidiyor? Millet tarlalarının, fabrikalarının, evlerinin tapusunu, traktörlerinin, arabalarının ruhsatını bankalara kaptırma korkusu içinde yaşıyor. Çarşıda, pazarda, sebze ve meyve artık taneyle, gramla satılıyor. Millet ucuz soğan, patates, domates alabilmek için saatlerce kuyruklarda bekliyor. Babalar evlatlarına cep harçlığı bile veremiyor. İşsiz gençlerimiz intihar ediyor. İktidar ne yapıyor? İstişare ve danışma kurulları adı altında makamlar oluşturarak yandaşlarını maaşa bağlıyor. 75 yaşındaki adama bankalar kredi vermiyor, iktidar bankanın yönetimine getiriyor yazık milletin parası ancak bu kadar hesapsızca harcanır. Milletten kopmuş, gözleri kör, kalpleri mühürlü vatandaşın feryadını duymuyor. Saray çevresi yazlık, kışlık, uçan saraylarda gününü gün ediyor. Damatlar bakan, teyze oğulları genel müdür atanıyor. Akrabalara, yandaşlara devlet kadrolarında ballı maaşlar bağlanıyor. Havuz müteahhitleri dolarla, euroyla garantilenmiş gelirleri ceplerine atıyor. Vatandaş hayat pahalılığından, işsizlikten bir kuru soğana muhtaç. İşçimiz, çiftçimiz, sanayicimiz kan ağlıyor. İktidar ve çevresi lüks içinde yaşarken millet kan ağlıyor.

“TARIM DEVRİMİNİN YAPILDIĞI TOPRAKLARDA BUNLAR TARIMI BİTİRDİLER”

AKP ekonomisinin temeli israf ve yolsuzluktur. Bunlar milletin verdiği paraları har vurup harman savurdular, milleti işsizliğe mahkum ettiler. İşsizlik rekor bir seviyeye çıktı. 24 Haziran’dan sonra ekonomi şahlanacak dediler işsizlik şahlandı. Dünyada 182 ülke var. İşsizliğin en yüksek olduğu 34’üncü ülkeyiz. Türkiye bugün işsizlik bakımından Afrika ülkelerinin bile gerisinde bulunuyor. Üretim olmayan yerde bereket de olmaz, zenginlik de olmaz. Bugün Türkiye’de kıtlık varsa, yokluk varsa israf ve yolsuzluk nedeniyle var. Bunlar üretime gidecek parayla saraylar yaptılar, yandaşları beslediler, ceplerini doldurdular, milleti yokluğa mahkum ettiler. Tarım devriminin yapıldığı topraklarda bunlar tarımı bitirdiler. Çiftçinin malı para etmiyor. Mazota, gübreye, ilaca gücü yetmiyor. 2002 yılında bir kilo gübre almak için çiftçimiz 1,7 kilo buğday satıyordu. Bugün 2,7 kilogram buğday satsa ancak alıyor. Besici 2002’de 1 litre çiğ süt satıp 1,7 kilo süt yemi alıyordu. Şimdi 1 litre satsa ancak 1 kilo süt yemi alıyor. 17 yılda Tarım Kanunu gereği çiftçiye ödenmesi gereken para 271 milyar. Ödedikleri para 121 milyar. Bunlar çiftçinin 150 milyar lirasını gasp ettiler. Makam ve mevki uğruna savurganlık ve israf devam ediyor. En son örneği hukukun katledilerek tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinin ülkeye masrafını düşünün yazık yazık.”ifadelerine yer verdi.

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.