POLATLI ÜRETİM İZLEME KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 02 Haziran 2020 saat 10:53 'de eklendi.

Bitkisel ve hayvansal üretimin devamı tedarik zincirinde aksama olmaması için oluşturulan Bitkisel ve Hayvansal Üretim İzleme ve Değerlendirme Kurul Toplantısı, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında gerçekleştirildi.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer tarafından gerçekleştirilen toplantı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, Üye Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Üye Merkez TKK Müdürü Metin Ünlü, Üye Soğan Üreticileri Birliği Başkanı İlhami Teke, Üye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yavuz Eker, Üye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Yavuz, Üye Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, Üye Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Sorumlusu Ziraat Mühendisi Mustafa Doğanay, Üye Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Sorumlusu Veteriner Hekim Harun Toker, Üye Gıda ve Yem İlçe Sorumlusu Gıda Mühendisi Mesut Cansızoğlu ve Üye Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Sorumlusu Ziraat Mühendisi Harun Reşit Beşer tarafından oluşturuldu.

TARIM ÇİFTÇİNİN DOSTU

Bitkisel üretim, hayvansal üretim, tarımsal sanayi ve gıda üretimi gibi hususların ele alındığı toplantıda Kaymakam Tunçer,  “Bir taraftan korona virüs ile mücadele edeceğiz, bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimin sekteye uğramaması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tarımın, çiftçinin, üreticinin dostu olarak, bizler her zaman üreticimizin yanındayız.” dedi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALIYIZ

Tunçer,  “Bitkisel ve hayvansal faaliyetleri adım adım takip edeceğiz. Faaliyetlerde herhangi, bir sorun varsa sorunu ortadan kaldıracağız. Ekim-dikim ve hasat dönemi içinde olduğumuz bu sürede hem tarımsal faaliyetlerin aksamadan devam etmesini hem de salgının yayılmasını önlemek için alınan tedbirler doğrultusundaki uyarıları dikkate almalıyız. Tarımsal üretimin sürdürebilirliğinin sağlanması için gerekli bütün önlemlerin alınması ve gıda arzının, gıda sanayinin ihtiyacı olan hammaddenin karşılanması için gerekli tedbirleri alarak var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR

İlçede gerçekleştirilen tarımsal ve hayvansal faaliyetler hakkında yapılan çalışmaları aktaran İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü de, bitkisel ve hayvansal üretimin sekteye uğramaması adına gerekli tedbirleri almak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Yapılan Toplantıda koronavirüsle mücadele döneminde bitkisel ve hayvansal üretimi ile ilgili tespit edilen problemleri ortadan kaldırmaya yönelik yapılması gerekenler, tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması, gıda arzının ve gıda sanayisinin ihtiyacı olan hammaddenin karşılanması için alınan tedbirler görüşüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.