Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), tarafından kadın girişimci potansiyelini artırmak amacıyla kurulan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu, gerçekleştirdiği projelerle kadın girişimci ve üreticileri hem sosyal açıdan hem de ekonomik açıdan desteklemeye devam ediyor. 

Üreten Kadınların Emeği ‘Kadın Emeği Kooperatif Pazarı'nda Sergilendi  (3)

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nun Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi tarafından 4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen “Kadın Emeği Kooperatif Pazarı” etkinliği, Armada AVM’de düzenlendi. Etkinlik; Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Sanayi Odası, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Armada Alışveriş ve İş Merkezi’nin katkılarıyla düzenlendi. 

Üreten Kadınların Emeği ‘Kadın Emeği Kooperatif Pazarı'nda Sergilendi  (1)

Ankara’da takla atan otomobilin feci kazası: 1 ölü Ankara’da takla atan otomobilin feci kazası: 1 ölü

Etkinliğe katılım sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş, kadın üreticilerle bir araya geldi.15 kadın kooperatifinin katılımıyla, iki gün boyunca devam eden Kadın Emeği Kooperatif Pazarı’nda, kadın üreticiler açtıkları stantlarda birbirinden değerli el emeği ürünlerini sergileyerek satışa sundu.  

Yaklaşan Anneler Günü sebebiyle el emeği ürünler, ekstra dikkat çekti. Kadın Emeği Kooperatif Pazarı, hafta sonu boyunca çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.  

Üreten Kadınların Emeği ‘Kadın Emeği Kooperatif Pazarı'nda Sergilendi  (2)

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hande Öztürk, kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmeleri adına bu tarz projelerin sürdürüleceğini belirterek, etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan paydaşlarına ve emek veren kadın üreticilere teşekkür etti. 

İHA