Arama motorlarında ilk sıraya yerleşen Hasan Heybetli'nin hayatı merak edilmeye başlandı. Ünlü kabadayı Hasan Heybetli kimdir kaç yaşında nereli? Hasan Heybetli'nin sağlık durumu nasıl? sorularının cevapları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte bu soruların cevabını sizin için derledik. Merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde...

Ünlü kabadayı Hasan Heybetli kimdir kaç yaşında nereli? Hasan Heybetli'nin sağlık durumu nasıl?

Bilinen adıyla Arap Hüso'nun oğludur. Siirt'te 1950 yılında doğan Hasan Heybetli 2024 yılında 74 yaşındadır. Kardeşi ise Cengiz Heybetli'dir. 1970'lerde İstanbul'un alt dünyasında sert tavırlarıyla tanındı. Birçok saldırı ve baskın olayına karıştı ve birkaç kez cezaevine girdi.

Babasının vefatından sonra İstanbul'da pazar yerlerinde vergi toplama işine başladı. Hasan Heybetli, şarkıcı Muazzez Abacı ile olan ilişkisiyle tanındı. Abacı ile evlenme çabaları uzun süre magazin gündemini meşgul etti. Abacı'nın sahne aldığı mekana her gün kırmızı çiçekler gönderdi.

1979 yılında şarkıcı Muazzez Abacı ile nişanlandı. Ancak bu süreçte, iki kişinin ölümüne sebep olan suçlamalarla cezaevindeyken Abacı ile evlendi. Evlilikleri üç yıl sürdü. Bir süre ayrı yaşadıktan sonra 1989 yılında tekrar evlendiler, ancak bu evlilik de kısa sürdü. 1993 yılında ikinci kez boşandılar. 2006 yılında tekrar evlenecekleri konuşulsa da gerçekleşmedi. Muazzez Abacı'dan sonra Hasan Heybetli başka kişilerle de üç kez evlendi. 1990'larda düşük profilde kaldı ve bir dönem ABD'de yaşadı. 2004 yılında bir gasp girişimiyle ilgili suçlamalardan dolayı hapse girdi.

Hasan Heybetli'nin sağlık durumu nasıl?

2009 yılında Şişli'de bir döviz büfesi sahibini öldürme suçlamasıyla yargılandı ve "kasıtlı adam öldürme" suçundan 25 yıl, "ruhsatsız silah bulundurma" suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza onaylandıktan sonra Edirne F Tipi Cezaevi'nde cezasını çekmeye başladı. Cezaevindeyken prostat kanseri teşhisi konuldu ve tedavi gördü.

Nermin Bezmen ilk eşi Pamir Bezmen kimdir kaç yaşında ne zaman öldü? Pamir Bezmen aslen nereli? Nermin Bezmen ilk eşi Pamir Bezmen kimdir kaç yaşında ne zaman öldü? Pamir Bezmen aslen nereli?

2023 yılı itibariyle hala Edirne F Tipi Cezaevinde bulunmaktadır. Hasan Heybetli'nin hayatı, Türkiye'nin yeraltı dünyası ve magazin basınında uzun süre konuşuldu ve hala tartışılmaktadır.