Tapusu Olanlara Müjde: Bu Vergiyi Artık Ödemeyecek! Tapusu Olanlara Müjde: Bu Vergiyi Artık Ödemeyecek!

Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen ve kadro fazlası olarak nitelendirilen tayların satışının ilk bölümü, 2 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Açık artırma usulüyle satılacak olan bu değerli taylar, Türkiye’nin dört bir yanından yarış atı tutkunlarının katılımıyla yeni sahiplerini bulacak.

Açık artırma ile satılacak Arap yarış taylarının büyük ilgi görmesi ve satıştan önemli miktarda gelir elde edilmesi bekleniyor. Sultansuyu Tarım İşletmesi yetkilileri, satıştan elde edilecek gelirin işletmenin geliştirilmesi ve yeni tayların yetiştirilmesi için kullanılacağını belirtti.

Ünlü Arap Yarış Tayları Bursa Karacabey'de Görücüye Çıkıyor (1)

Bu önemli etkinlik, atçılık ve yarış dünyasında büyük bir heyecan yaratırken, Arap yarış taylarının yeni sahipleriyle buluşması için sabırsızlıkla bekleniyor. Yarış atı severler, 2 Temmuz’da Bursa Karacabey’de düzenlenecek açık artırmada buluşacak.

113 TAY SATIŞA SUNULACAK

Yıl içerisinde toplamda 113 tay satışı gerçekleştirileceğini kaydeden Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Hüseyin Öcal, "Bu yıl işlememiz yetiştirmesi 113 tay satışa sunulacak. İlk etapta 78 tayımız, 2 Temmuz’da Bursa Karacabey Tarım İşletmesi’nde koşu tayı olarak satışa sunulacak. Daha sonra yine 13 Eylül’de Karacabey’de ortak satışla 25 tayımızın satışı gerçekleştirilecek. Bu satışların ardından 14 Eylül’de ise İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda elit tay satışlarımız olacak. Yoğun emek ve titizlikle yetiştirilen taylarımızın kalitesi çok iyi. Bu yıl iyi bir satış olacağını umuyoruz. Tüm yarış sevenleri Karacabey’e bekliyoruz" diye konuştu. 

Kaynak: İHA