ÜNİVERSİTE MESELESİ YİNE SESSİZ SEDASIZ MASADA!

Bu haber 01 Şubat 2020 saat 8:11 'de eklendi.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, bir süre önce Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ve
beraberindeki heyet ile Hacı Bayram Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin ile Kaymakamlık toplantı salonunda görüşmeler yapıldı.

Polatlı Kaymakamlığı tarafından üniversite meselesinin daha sağlam temeller üzerine kurularak ilçeye bir üniversite kurulmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların devam ettiğine yönelik bilgiyi ise hem gazetemiz hem de Polatlı halkı Kaymakamlık internet sitesine servis edilen haber metni sayesinde öğrendi.
Basın mensuplarının davet edilmemesine rağmen Kaymakamlık internet sitesinde sadece kaleme alınan metnin yer aldığı ve gelişmelerin neler olup olmadığan dair fikir sahibi olmadan haberi yayanlamaları istenen basın mensuplarının neden bu tür toplantılarda davet edilmediği merak ediliyor. Çünkü basına kapalıysa neden haber sitesi gibi çalışılarak Kaymakamlık internet sitesine servis ediliyor?
Üniversite meselesinde bu kez ciddi mesafelerin kat edilmesine yönelik larak gerek akademik gerekse altyapı anlamında ayakları yere basan bir dosya hazırlamak için çalışan şehir idarecilerine Hacı Bayram Velie Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazife Aslan, Doç. Dr. Nalan Oya San Keskin tarafından akademik bilgiler verilerek, hazırlığın bu yönde olmasına dair istişare yapıldığı öğrenildi.
BU KEZ AMAÇ işi daha sıkı tutmak!
Polatlı’nın uzun yıllardır çabaladığı üniversite meselesinde ciddi mesafe kat etmek için çalışan Polatlılı idareciler, bu kez daha sağlam temeller üzerine kurulu bir çalışma yapmak için kolları sıvadı. Bu doırultuda daha önce Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rettörü Prof. Dr Yusuf Tekin ile bir araya gelen Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, dün gerçekleştirilen toplantının ilk adımını atmıştı. Dün Kaylakamlıkta gerçekleştiği bidirilen toplantıda da ünversite meselesinde görev alacak komisyonda yer aan isimler belirlendi.
KOMİSYON KURULDU
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer yanı sıra Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversite Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güray Uyar, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Güven, Öğretmenevi Müdürü Yusuf Uymaz, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazife Aslan, Doç. Dr. Nalan Oya San Keskin ve daire amirlerinden oluşan heyetin yaptığı toplantının ardından üniversite meselesinde ilerleme kaydedilmesi için bir komisyon kurulduğu ve bu komisyon trafından bilimsel veriler ışığında hazırlanacak rapor için çayışmaların başlamasına karar verildi.
ÜNİVERSİTEDE İLK ETAPTA OLMASI GEREKENLER GÖRÜŞÜLDÜ
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversite Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güray Uyar Başkanlığındaki komite, Kurulması planlanan üniversitede ilk etapta hangi fakültelerin olması gerektiği, üniversitenin kapasitesi, üniversitenin nereye kurulacağı, sosyal ve kültürel aktiviteler için gerekli olan sahaların belirlenmesi gibi konular hakkında bilgi verdi.
TUNÇER: POLATLI 10 BİNLERCE YILLIK TARİHE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer toplantıda esnasında konuşma yaptı. Tunçer “Polatlı birçok ilden büyük olması, 10 binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapmış olması bile yeni bir üniversitenin kurulması için yeterli bir nedendir. Polatlı’ya yeni bir üniversite kurulması için oluşturduğumuz komitenin çalışmalarını dikkatle takip ediyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Hacı Bayram Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin hocamızın, üniversite talebimize çok olumlu yaklaşması ve desteklemesi bizim için çok değerlidir. Umuyorum ve ümit ediyorum ki, Polatlı, tarihi, kültürel, sosyal ve coğrafi kimliğine yakışan yeni bir üniversiteye kavuşacaktır’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.