ÜNİVERSİTE ALANINA DOKUNMAYIN!

Bu haber 29 Kasım 2021 saat 11:23 'de eklendi.

Polatlı’nın gündemini uzun yıllardır meşgul eden ve hali hazırda çözüme kavuşturulamayan Gazi – Şehitlik ( Üçpınar ) imar planındaki sorunlar bitmek bilmiyor. Yapılan imar planında sosyal donatı alanlarının ( Eğitim alanı, sağlık alanı, ibadet alanı, yeşil alan, teknik alanlar ) yetersizliği sebebiyle imar planında yeniden değişiklikler olacağı, sosyal donatı alanlarındaki eksikliklerin nereden karşılanacağı konusundaki sorunlar sebebiyle çözümsüzlüğün sürmesi bekleniyor. Söz konusu bölgede, konut alanı olarak açılan sahalarda hızlı bir şekilde çok katlı binalar yükselmeye başladı. Yapılan imar planındaki sorunlar ise hala devam ediyor. İmar planında sosyal donatı alanlarının proje içinde yetersiz olduğu bilinmektedir. Sosyal donatı alanları oluşturmak için yapılan çalışmada projenin devamını sağlayabilmek adına üniversite için ayrılan alandan 105 bin metrekare yer almak ne kadar doğru olur? Yıllardır üniversite konusunda çok ciddi çalışmalar yapıldı, ciddi adımlar atıldı. Kaymakamlık önderliğinde komiteler oluşturuldu. Yerel seçim öncesi tüm adaylar seçim beyannamelerinde ilk proje olarak ”Polatlı Üniversitesi ” projesini ortaya koydu. Bu projeyi hayata geçirmek hedeflerini yeniden hatırlatmak isteriz.

ÜNİVERSİTE ARSASI AMACI DIŞINDA KULLANILMAMALI

13 Eylül Sakarya Zaferi kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı’ya Tarım Üniversitesi müjdesini verdiğini hepimiz hatırlıyoruz. Aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin de Polatlı’da düzenlediği toplantıda,Tarım Üniversitesi’nin müjdesini vermişti. Bu üniversitenin kurulacağı kampüs alanından 105 dekar arazi imar planı içerisine dahil edilmeye çalışılıyor. Sel , taşkın yataklarının, enerji nakil hatlarının, bulvar, refüj vs. sosyal donatı alanlarına dahil edilmesi, hazine arazisinden 105 bin metrekare alanın plana dahil edilmesi yanlıştır. Çözüm önerimiz, orada bulunan arsa sahiplerinin fedakarlık yaparak bir miktar arsa vermeleri ve bu durumda üniversite arazisi yeniden doğru amaçla kullanılarak bu şekilde sorunun çözülebilmesidir. Bu konuda üniversite hayaline kavuşma hedefindeki Polatlı’daki tüm siyasi parti temsilcileri, Polatlı Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, bu konuda taşın altına elini koymalı ve üniversite alanına sahip çıkmalıdır. Polatlı ortak paydasında, Polatlı’nın siyaset hayatına, ekonomik hayatına, sosyal hayatına yön veren herkesi göreve davet ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.