ÜNAL: KANSERDEN EN ÖNEMLİ KORUNMA YOLU, GELENEKSEL TAMAMLAYICI TIP

Bu haber 02 Nisan 2021 saat 9:11 'de eklendi.

Kanser çok ciddi bir sağlık sorunu. Toplumda her beş kişiden biri, yaşamının bir döneminde kanser ile karşılaşmakta. Bu kadar yaygın görülmesine rağmen kanser, tek başına olumsuzlukları çağrıştıran bir sözcük. Pek çok kişi kanser kelimesi geçen cümleleri duymaktan bile rahatsız oluyor. Dünyada her yıl milyonlarca insan bu hastalık yüzünden hayatını kaybediyor. Kanser dünyada altıncı Türkiye’de ise beşinci ölüm sebebi. Şüphesiz erken tanı süreci de bu hastalık sürecinde çok önemli. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanı sıra kanserden korunma yönteminde öncelikli tedavi olarak yerini alıyor. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal, kanserden en iyi korunma yönteminin geleneksel tamamlayıcı tıp olduğunu söyledi.

ÜNAL: SAĞLIKLI YAŞAM İLKELERİYLE KANSERE KARŞI KORUNABİLİRİZ

Özel Polatlı Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Cem Ünal, kanserin ülkemizde yaygın olan ölümler arasında yer alarak önemli bir halk sağlığı problemi olduğunu belirterek” Kanser hastalığının yüzde 90’ı çevresel faktörlerden oluşurken yüzde 10’u ise kalıtsal faktörlerden meydana geliyor. Çevresel faktörler arasında çalıştığınız iş ortamı, yaşadığınız yer ,beslendiğiniz gıda buna en büyük örnektir. Yaşadığınız bölgedeki iklim, genetik özellikleriniz de kalıtsal faktörleri oluşturur. Ailenizde geçmişten gelen kanser hastalıkları sizi de etkiler. Bu da hastalığın kalıtsal yönden bulaşmasıdır. Kalıtsal faktörlere bulunacak çok çare yokken çevresel faktörlere müdahale etmek hastanın kendi elindedir. Doğal beslenme ve doğru egzersiz çevresel faktörlerin yarısından fazlasını etkiler. Doğal beslenerek, mevsiminde sebze ve meyveleri tüketerek ,bölgesel beslenerek ,kendi yöremizde yetişen ürünleri tüketerek kanserin çevresel faktörlerinin yarısının önüne geçmiş oluruz. Diğer çevresel faktörleri sıralayacak olursak ağzımızdaki zararlı dolgu maddeleri, kullandığımız şampuanlar, kozmetik ürünler, deterjanlar ve teflon tava gibi kimyasal madde bulunduran ürünler vücudun savunma mekanizmasını bozar. Vücut bunları aldığı zaman atmak için daha çok çalışır. Az çalışırsa da kanser ve enfeksiyonlar artar. Dolayısıyla yediğimiz gıdalar ve çevresel faktörler bizim genetik kimyamızı bozuyor.” dedi.

NİÇİN GELENEKSEL TIP?

Kanserden korunmanın yollarından en etkili olanını geleneksel tıp yollarından geçtiğini vurgulayan Ünal, “Hacamat, ozonterapi ve sülük tedavisi en yaygın doğal korunma uygulamalarındandır. Deri altında birikmiş olan kan,kan özelliğini yitirmiş koyu renkli pelte kıvamındadır ve bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkileyerek bir çok hastalığa kapı aralamaktadır. Hacamat uygulaması uygun zaman diliminde belli aralıklarla usulüyle yapılırsa vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller ,toksinlerin vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek bedenimizin normal formuna gelmesi saplanmış olur. Sülük tedavisi,tüm bağışıklık sistemi hastalıklarını temizlemede en uygun tedavidir. Sülüğün ağzındaki enzimler kanın pıhtılaşmasını çözer. Kan sulandırıcı etkisiyle damarları kuvvetlendirici özelliğe sahiptir. Bu uygulamalarla vucüdumuz detoks etkisine girer ve olması beklenen hastalıklar engellenir. Ozon tedavisinin ise bağışıklığı düzenleyici bir etkisi vardır. Bir insanın savunma sistemi sağlıklı olursa kronik hastalıkların çoğu önlenmiş olur. Tedavilerin hepsini kliniğimizde düzenli olarak hastalarımıza uyguluyoruz.”dedi. Haber/GİZEM UÇAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.