ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın, 2. Turda Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sinan Oğan’ın kararının kendisi bağladığını ve Zafer Partisi ile bir alakası olmadığı açıklamıştı. ATA İttifakı’nın dağılmasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, 2. Turda hangi adayı destekleyeceği merak konusu oldu. 24 Mayıs Çarşamba günü kameraların karşısına geçen Ümit Özdağ, hangi adayı destekleyeceğini açıkladı. Peki Ümit Özdağ kimi destekleyecek? Ümit Özdağ hangi adaya desteğini açıkladı? Ümit Özdağ Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek mi?

ben-icisleri-bakani-olarak-yollayacagim

Ümit Özdağ kimi destekleyecek?

Kameraların karşısına Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çıkan Ümit Özdağ, Zafer Partisi olarak ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini söyledi. Özdağ açıklamalarında, “"Türkiye'nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın geri yollanmasıdır. 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan, yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. 11 milyar dolar harcayarak fakirlikten kurtulamayız, kiraların yükselişini engelleyemeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Nasıl bir yüzücünün bacaklarına yirmişer kilo demir bağlarsanız ne kadar iyi bir yüzücü olursa olsun yüzemez ise, bir ülke de 13 milyon sığınmacı ile ekonomisini güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Bundan dolayı 14 Mayıs seçimlerine giderken Türk halkından Zafer Partisi olarak sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak partimizin yeni kurulmuş olması, medyada uygulanan ambargo vatandaşımıza erişmemizi engelledi” ifadelerine yer verdi.

umit-ozdagn-kimi-destekleyecek-umit-ozdag-kararini-acikladi-mi-umit-ozdag-kemal-kilicdaroglunu-destekleyecek-mi (3)

Ümit Özdağ: Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi.

Özdağ açıklamalarını şu sözlerle bitirdi: “Birinci turun sonunda gördük ki ortaya çıkan siyasi görünüm iki adayın 28'inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, bizden destek istediler 'Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz?' diye sorduk. Anlattıkları sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi. Bu politikanın detaylarını konuştuk. Ve Zafer Partisi’nin önermiş olduğu bir sene içerisinde uluslararası hukuka uygun dönen Suriyelilerin Suriye’de güvenliğini sağlayacak ama Türk ekonomisinin üzerindeki büyük yükü de kaldıracak, uyuşturucu çetelerini sokaklarımızdan çözecek bir model üzerinde kendisi ile fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda destekleme kararı verdik, hayırlı olsun. Eğer Türkiye'nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, çocuklarınızı dışarıya güven içinde yollamak istiyorsanız 28 Mayıs'taki seçimlerde 13 milyon sığınmacıyı gönderecek politikalara, Kılıçdaroğlu'na destek verin.”

Spor Toto Süper Lig'de hangi takımlar küme düştü? 2022-2023 sezonu küme düşen takımlar belli oldu mu? Spor Toto Süper Lig'de hangi takımlar küme düştü? 2022-2023 sezonu küme düşen takımlar belli oldu mu?

umit-ozdagn-kimi-destekleyecek-umit-ozdag-kararini-acikladi-mi-umit-ozdag-kemal-kilicdaroglunu-destekleyecek-mi (4)

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi huzura kavuşturacak adımları atacağız.

13. Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yapmış olduğu açıklamalarda, “Verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bir metin de hazırlandı, paylaşacağız. Türkiye'nin geleceği açısından her partiye, genel başkana sorumluluk düşüyor. Biz de bir araya geldik, oturduk, konuştuk. Güzel sonuçlar elde ettik. Genel başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye güzel günlere gebe, Türkiye'yi huzura kavuşturacak adımları atacağız. 'Birleşe birleşe kazanacağız' sloganı da fena değil" dedi.