İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in mal varlıkları ile ilgili sebepten partiden ihraç edilmesi için disiplin kuruluna sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır istifa için, ‘’ İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var." dedi.

ümidi-1

Türkiye NATO'dan Çıktı mı? Türkiye NATO'dan Çıkarsa Ne Olur? Türkiye NATO'dan Çıktı mı? Türkiye NATO'dan Çıkarsa Ne Olur?

İşte Ümit Dikbayır’ın konuşmasının satır başı,

‘’ Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı. Teşkilatlarımızdan insanlar sahada çalıştı. Bütün bu arkadaşlarımızın emeklerine halel gelmesin diye sabrediyordum. Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu. Perşembe akşamı olanları anlatacağım.

Ortada çok kirli bilgi dolanıyor. Ben şimdi bir süreç yürüyorum. Üstüme atılan iftiraların hiçbirini kabul etmiyorum. Benim cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Ben bu iftiraların, kumpasların üzerimde kalmaması için süreç yönetiyorum.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Meclis Divanı’na dilekçe vereceğim. Dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu süreci tamamlayıp gelip anlatacağım. Vatandaşlarımızın her şeyi bilmesi lazım.

İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim.

Partinin parası olmadığı gerekçesiyle milletvekillerinden para istendi. Benden de 500 bin TL istendi, ben vermedim. Partinin içi kaynıyor, herkes mutsuz." diye konuştu.