Türk müziğinin usta isimlerinden biri olan Ümit Besen’in hayatı ve müzik kariyeri merak konusu oldu. Hayatı ise kullanıcılar tarafından ara motorunda araştırılıyor. Peki Ümit Besen aslen nereli, kaç yaşında? Ümit Besen'in ilk eşi kimdir?

ÜMİT BESEN ASLEN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Türk müziğinin sevilen isimlerinden Ümit Besen, 4 Ekim 1956 tarihinde Osmaniye'de dünyaya geldi. Şu anda 67 yaşında olan Besen, sanat hayatına melodika çalarak başladı. Lise yıllarında klavye çalmaya yönelen sanatçı, aynı dönemde Tayfunlar Orkestrası'nı kurdu. Ancak, müzik kariyeri ile eğitim hayatı arasında bir tercih yapmak zorunda kalan Besen, lise eğitimini yarım bırakarak müziğe odaklandı.

Ümit Besen, Türk müziğine kazandırdığı eserler ve sahne performansları ile büyük beğeni toplarken, müziğe olan tutkusunu ve yeteneğini genç yaşta keşfederek kariyerinde önemli adımlar attı. Bugün de müzik dünyasında adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

ÜMİT BESEN'İN İLK EŞİ KİMDİR?

Wanda Nara eski eşi kim? Wanda Nara eski kocası Maxi Lopez kimdir ne iş yapıyor? Wanda Nara eski eşi kim? Wanda Nara eski kocası Maxi Lopez kimdir ne iş yapıyor?

Ümit Besen’in özel hayatını merak eden kullanıcılar ilk eşini merak etti. Ünlü sanatçı Emel Özçelik Besen ile evlidir ve çiftin Melis Besen adında bir kızı bulunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ