Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanlığı 29 Ocak 1977 Tarihinde Evinin Önünde Suikaste Uğrayan Ülkücü Şehit Hasan Erdem’i Vefatının 45. Yıl Dönümünde  MHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekilimi Levent Bülbül, Sakarya Hendek Belediye Bakanı Turgut Babaoğlu, MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör ve Polatlı'nın dört bir yanından gelen Ülküdaşların yoğun katılımları ile andı.

GÜRAN: MİLLETİN EN BÜYÜK GÜVENCESİ ÜLKÜCÜ GENÇLİKTİR

Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanı İbrahim Güran konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Ülkücü hareketin Polatlı'daki kahraman neferlerinden biri olan Hasan Erdem ağabeyimiz 45 yıl önce evinin önünde uğradığı saldırıda eli kanlı teröristler tarafından şehit edilmiş, kutlu davamızın binlerce şehidinden biri olarak gönlümüzdeki yerini almıştır. Ülkücü hareketin kutsallığı ve önemi konusunda en büyük delilimiz hayatının baharında toprağın kara bağrında yatan şehidimiz Hasan Erdem ağabeyimizdir. Turan'a giden yolda bu milletin en büyük güvencesi şüphesiz ülkücü gençliktir.”

VATAN TOPRAKLARININ YILMAZ BEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Ülkücü Hareket; toprağa verdiği 5000 şehidini unutmayacak, Milli birliğimizi tehdit eden tüm unsurlar karşısında aynı azim ve kararlılıkla gereken tavrı sergileyecektir. Ülkücü hareketin her ferdi, kutlu davası uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için aynı ruhaniyeti ve inanmışlığı taşımaktadır. Dünya var olduğu sürece Türk Bayrağı’nın ve İslam Sancağının dalgalanması için bütün Ülkücüler; vatan topraklarının yılmaz bekçisi olmaya devam edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm ülkücü şehitlerimize ve Hasan Erdem ağabeyimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, Cenab-ı Mevla'nın öbür dünyada bizleri rahmetli Başbuğumuza ve aziz şehitlerimize komşu eylemesini temenni ediyorum. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız.”