ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN MUHTEŞEM GECE

Bu haber 13 Haziran 2022 saat 10:22 'de eklendi.

Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanlığı “Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Turan’a” adlı gece düzenledi. Brbirinden güzel gösterilerin ve Ali Kınık konserinin yer aldığı muhteşem gecede unutulmaz anlar yaşandı.

Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanlığı 10 Haziran Cuma Günü Saat 19.00’da Üçpınar İki Alyans Düğün Salonu’nda “Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Turan’a” adlı gece düzenledi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, MHP Genel Merkez Yöneticileri, MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel, İlçe Ocak Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Ülkü Ocakları mensupları ve vatandaşların katıldığı muhteşem gecede unutulmaz anlar yaşandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Polatlı Seğmenleri gösterisi, Kum Sanatçısı Tarkan Köylü’nün gösterisi, Rahmet Safa konseri ve son olarak büyük bir coşkuyla Ali Kınık konseri yer aldı.

GÜRAN: BU MÜBAREK OCAĞIN BAYRAKTARLARIYIZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Güran, “Bu anlamlı gecenin gerçekleşmesinde emek veren Polatlı Ülkü Ocaklarımızın her kademesinde görev yapan yiğit kardeşlerimizle, alnımızın akı asenalarımızla birlikte aranızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kıymetli dava arkadaşlarım, şanlı tarihimizden , millet olarak yazdığımız destanlardan bahsettiğimizde iki önemli duygu ve düşüncenin bizleri çok etkilediğine şüphe yoktur. Bir taraftan geçmişmizle övünür dedelerimizin, babalarımızın zoru nasıl başardığına bir kez daha şahitlik ederiz. Bütün bunlar bizlere övünç verir. Çalışma azmimizi kamçılar ülkemiz üzerine titrememiz gerktiğini hatırlatır. Ama aynı zamanda omuzlarımızdaki yükün ağırlığını, sorumluluklarımızın büyüklüğünü görmemize vesile olur. En zor şartlarda bu vatanı gözbebeği gibi koruyarak bizlere teslim edenler karşısında minnet ve şükran borcumuzun ne kadar büyük ve anlamlı olduğu ortaya çıkar. Kahraman ecdadın omzumuza yüklediği bu mübarek borcu ilk ülkücü şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz nasıl ödediyse, Polatlımız topraklarında şehadet şerbetini içen Hasan Erdem ağabeyimiz nasıl ödediyse, Fırat Yılmaz Çakıoğlu kardeşimiz nasıl ödediyse aynı ruh ve imanla ödemeye her daim hazırız. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Polatlımız topraklarında Sakarya Meydan Muharebesinde tarih yazan dedelerimizin inancını turana taşıyacak olan bu mübarek ocağın bayraktarlarıyız.” dedi.

YÜKSEL: ÜLKÜCÜLÜK İDEALİZİM DEMEKTİR

Daha sonra kürsüye çıkan Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Yüksel, “Ülkücülük idealizim demektir. İnsanın zihninin içinde varılması en mükemmel ve güzel olan idealler doğrultusunda hedeflerin planlanması ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışmak anlamını taşır. Ülkü, insanın kalbini aydınlatan bir ışık, insanlara yönünü tayin etmesini sağlayan bir kılavuzdur. Milletler içinde milli ülkü, milletin kılavuzu, milletin yolunu aydınlatan güneştir. Merhum başbuğumuzun dediği gibi ülküsüz insan çamurdan farkı olmayan bi varlıktır. Ülküsüz insan dümensiz, pusulasız bir gemidir. Bizim ülkümüzde yolumuzu aydınlatan kılavuzumuz 9 ışıktan hareketle Türk milleti için hedefler belirlemek ve onun için çalışmaktır. Her şeyden önce Türk milletini ahlakta, maneviyatta, insanlık duygularında en yüksek seviyede bulunması ve yaşanmasını ilimde, ekonomide, teknikte, dünyanın en ileri olan milletleri arasında yer almasını sağlamaktır. Bu ülkümüzle, milliyetçilik anlayışımız her şey Türklük için ve Türk milletine göre ilkesiyle milli bilinç oluşturmak Türk mlletinin vatanını ve devletini sevmek, yükseltmek ve her türlü tehditlere karşı korumaktır. Çünkü biz millete bağlı 9 ışıkçılarız. Amacımız bu kıymetli vatan üzerinde büyük Türk milletini ebediyet, bağımsızlık ve güçlü yaşamasını sağlayacak milli ülküyü çizmektir. Bununla birlikte bir amacımız daha Kızılelmaya ulaşmak Turancılık ilkemizi Türk dünyasına hizmet etmektir. Bu nedenle milliyetçi ülkücü hareket olarak Anadolu’dan turan coğrafyasına kadar Türk tarihi ve kültürün milletimizin binlere yıllık mazisine dayanarak güç ve hükümlerinden kuvvet alıyoruz. Tarihimizde aldığımız güçle ülkü ocakları olarak 1968’den bugüne hem ülkümüz hem de Türk dünyası için mücadele etmekteyiz. Milli ülkümüz için bu dava yolunda canlarını ortaya koyan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ndan tüm şehitlerimize çok şey borçluyuz. Bizler şehitlerimizin inanarak baş koyduğu, mücadele ettiği milli davamız yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Bu akşam bizleri burada bir araya getiren Polatlı Ülkü Ocakları Başkanımız İbrahim Güran kardeşime ve bu programda emeği geçen tüm teşkilat mensubu dava arkadaşlarıma teşekkür ederim. “ dedi.

KARAKAYA: GENÇLERİMİZİ GÖRDÜKÇE UMUDUMUZ ARTIYOR

Gençlerin önemive vurgu yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Bugün burada Polatlı’da Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Fırat’a adlı etkinlikle bizleri bir araya getiren Polatlı Ülkü Ocakları Başkanımıza, Ankara Ülkü Ocakları Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlikleri geleceğin teminatı olan gençlerimizi gördükçe bizlerinde geleceği dair umutları, beklentileri artıyor.” dedi. Çacuşoğlu daha sonra katılım sağlayan gençlere anılarını anlattı. Konuşmarlın ardından Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanı İbrahim Güran tarafından MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Yüksel’ plaket ve hediye takdim etti.

ALİ KINIK COŞKU DOLU ANLAR YAŞATTI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Polatlı Seğmenleri gösterisi, Kum Sanatçısı Tarkan Köylü’nün gösterisi, Rahmet Safa konseri ve son olarak büyük bir coşkuyla Ali Kınık konseri yer aldı. Son olarak sahneye çıkan ünlü sanatçı Ali Kınık geceye katılanlara coşku dolu anlar yaşattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.