Son günlerde google arama motorlarında Antalya'da 7 yıl önce Türkiye'nin ilk yüz nakli olan Uğur Acar hakkında merak edilenler araştırılıyor. Vatandaşalr tarafından merak edilen isim hakkındaki detaylar haberimizde. Peki,  Uğur Acar kimdir kaç yaşında? Uğur Acar'ın eşi kim? Uğur Acar'ın eski hali ve son hali gibi araştırılan konuların cevapları haberimizde. İşte detaylar.... 

Uğur Acar kimdir kaç yaşında?

Manavgat ilçesinin Gebece köyünde dünyaya gelen Uğur Acar'ın hayatı, henüz bir aylıkken evlerinde meydana gelen yangında yüzünün yüzde 90'ında kalıcı hasar oluşmasıyla değişti. Türkiye'nin ilk yüz nakli ameliyatı olan operasyonla 21 Ocak 2012'de yeni bir döneme giren Acar, hayatını adım adım yeniden şekillendirmektedir.Yangın sonucu yüzünde oluşan yanıklar nedeniyle eğitimine ara vermek zorunda kalan Acar, 2022 yılında diplomasını alarak lise eğitimini tamamlamıştır. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda başarılı bir sonuç elde ederek Akdeniz Üniversitesi'nde kadrolu personel olarak göreve başlamıştır. Şimdi ise eğitimine devam etmek ve sağlık alanında daha fazla bilgi edinmek için üniversiteye giriş hedeflemektedir. Mesai saatlerinin dışında ve öğle aralarında üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan Acar, azmi ve kararlılığıyla hayranlık uyandırmaktadır.

Uğur Acar'ın eşi kim? 

Uğur Acar, eğitim hayatını tamamlama kararlılığıyla ön plana çıkmaktadır. Öncelikle açıktan lise eğitimini tamamlayan Acar, şu anda üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır. "Sağlık alanında bir bölüm okumak istiyorum" diyerek gelecek hedeflerini belirten Acar, azmi ve kararlılığıyla dikkat çekmektedir.

Osmanlı şehzade Orhan Çelebi Kimdir? Şehzade Orhan kimdir? Orhan Çelebi nasıl öldü? Osmanlı şehzade Orhan Çelebi Kimdir? Şehzade Orhan kimdir? Orhan Çelebi nasıl öldü?

Uğur Acar'ın eski hali ve son hali

Uğur Acar