A Milli Takımımızın Avusturya'yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları devam ediyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya'ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti.

Jude Bellingham'ın yaptığı ahlak dışı harekete ceza veremeyen UEFA, Merih Demiral'ın yaptığı bozkurt selamına soruşturma başlattığını açıkladı. UEFA'nın bu kararı, futbol kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Merih Demiral'ın selamı, bazı kesimler tarafından desteklenirken, bazı kesimler ise bu hareketin 'uygunsuz' olduğunu savunuyor.

Milli futbolcumuz Merih Demiral'ın durumu hakkında verilecek karar, futbolseverler tarafından merakla bekleniyor.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU OYUNCUSU MERİH DEMİRAL'IN UYGUNSUZ DAVRANIŞLARDA BULUNDUĞU İDDİASI

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi atandı

Maç: 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde Avusturya ile Türkiye arasında oynanan 2024 UEFA EURO 16 Turu karşılaşması.

Avusturya ile Türkiye arasında 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu maçıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca bir soruşturma açılmıştır.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi zamanı geldiğinde sunulacaktır.”

UZUN UZUN YAZMAYA GEREK YOK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise UEFA'nın Merih Demiral hakkında soruşturma açması hakkında bir paylaşım yaptı.

Dr. Osman Aşkın Bak Merih Demiral'ın 'Bozkurt' selamı verdiği fotoğrafı paylaştı. Bak açıklamasında; "Uzun uzun yazmaya gerek yok..." ifadelerini kullandı.

Arda Turan'dan Fenerbahçe'ye yeşil ışık: "Yalan söylemeye gerek yok" Arda Turan'dan Fenerbahçe'ye yeşil ışık: "Yalan söylemeye gerek yok"

Uefa'dan Merih Demiral'a Soruşturma 'Bozkurt' Işareti Tartışma Yarattı! (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ