ÜÇPINAR’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ VATANDAŞI BEZDİRDİ

Bu haber 22 Temmuz 2022 saat 10:52 'de eklendi.

Polatlı’da merkeze 7 kilometre uzaklıkta yer alan Üçpınar Mahallesi, son zamanlarda yaşanan yoğun elektrik kesintileriyle uğraşıyor. Her gün elektrik kesintisi yaşanan mahallede vatandaşlar durumdan oldukça şikâyetçi. Mahalle sakinleri aylar boyu bahçelerinde emek vererek yetiştirip kış için derin dondurucuya attıkları ürünlerin heba olmasından korkuyor. Gerekli müracaatların yapıldığını ifade eden Üçpınar Mahallesi Muhtarı Turgut Şen, çalışma yapıldığını söyledi.

HER GÜN ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANIYOR

Polatlı Üçpınar Mahallesi elektrik kesintileriyle uğraşıyor. Merkeze 7 kilometre mesafede bulunan mahallede hemen her gün elektrik kesintileri yaşanıyor. Bu durumdan fazlasıyla rahatsız olan mahalle sakinleri her gün yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı elektronik cihazlarda hasarlar meydana geldiğini belirtiyor. Özellikle akşam saatlerinde karanlıkta kaldıklarından dolayı zorluk çeken vatandaşlar aylar boyu bahçelerinde emek vererek yetiştirip kış için derin dondurucuya attıkları ürünlerin heba olmasından korkuyor ve bu durumun kesin çözümü için yetkililerden adım bekliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

TİCARET ODASI’NDA USTALIK TELAFİ PROGRAMI ANLATILACAK Polatlı Ticaret Odası devlet tarafından yapılan değişiklikler, düzenlemeler, destekler, hibe programları gibi konular başta olmak üzere üyelerini ilgilendiren her türlü konular ile alakalı bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Polatlı Ticaret Odası üyeleri için düzenlediği bilgilendirme toplantıları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitim merkezleri programı dahilinde uygulamaya konulan ustalık telafi programının ayrıntılarını anlatacak. Bilgilendirme toplantısı 25 Ağustos Perşembe günü saat 14:00 da Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Koordinatörü Hüsna Sügün tarafından gerçekleştirilecek bilgilendirme sunumunda 27 hafta sürecek eğitim süreci sonunda katılımcılara verilecek belgenin detayları ve program kapsamında firmalara sağlanacak mali destek konusunda detaylar anlatılacak. Bilgilendirme toplantısına katılmak ve bilgi almak isteyen Ticaret Odası üyeleri 03126231084-113’ü arayabilir. SAKARYA: BU DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ Gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına tüm üyelerini davet eden Polatlı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya program hakkında yapmış olduğu kısa bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi, “Odamızın girişimleri ile üye firmalarımızın faydalanacağı proje dahilinde iş yerlerimiz lise, ön lisans ve lisans mezunu mevcut çalışanları ve işe yeni başlayacak çalışanları için 97 farklı alanda programa katılabilecek. Eğitim sürecinde öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığına karşı sağlık sigortası devlet tarafından yapılmaktadır. 27 haftalık süre boyunca asgari ücretin %50’si işletmelerimize devlet tarafından sağlanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar ustalık belgesi sahibi olacak. Üyelerimize ve yanında istihdam ettikleri çalışanlarına hem belgelendirme hem de ücret konusunda sağlanacak desteği önemli buluyoruz. Programın en güzel yanı meslek edindirmeyi cazip hale getirmek olacaktır. Böylece daralmaya giden üretici üyelerimize maddi yönden destek olmuş olacağız.”