ÜÇPINAR’A DOĞALGAZ GELİYOR!

Bu haber 26 Temmuz 2022 saat 10:17 'de eklendi.

Üçpınar Mahallesinde bir yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri tarafından kanalizasyon çalışmaları devam ederken bir yandan da doğalgaz altyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Mahalle merkezinde doğalgaz boru çalışmaları neredeyse biterken ekipler Polatlı’ya doğru yapılacak ana hat için çalışmalara başladı. Bu kış gelmeden doğalgazın Üçpınar Mahallesinde gelmesi bekleniyor. Doğalgaz ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Üçpınar Mahallesinde yerleşik nüfusun artması bekleniyor.

BU KIŞ ÜÇPINAR’DA DOĞALGAZ OLMASI BEKLENİYOR

Üçpınar Mahalle Muhtarı Turgut Şen’in mahalle sakinlerinin talebi ile yaptığı girişimler sonucunda Üçpınar Mahallesinde başlanılan doğalgaz altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Mahalle içinde bulunan çalışmalar hemen hemen tamamlanarak boruların üzeri kapatıldı. Şu anda Polatlı’ya bağlanacak ana boru hattı döşenmeye başlanacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren Üçpınar Mahalle Muhtarı Turgut Şen, “Mahallenin içindeki çalışmaların sonuna gelindi. Polatlı’ya doğru ana hat çalışmaları başlanacak. Bu kış doğalgazın mahallemizde olmasını bekliyoruz. Ana hatların bitmesinin ardından abonelik çalışmaları da hemen başlayacak.” ifadelerini kullandı.

KANALİZASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Üçpınar Mahallesinde bir yandan doğalgaz çalışmaları yapılırken bir yandan da Üçpınar Mahallesinin yıllardır beklediği ve çözülmesini istediği kanalizasyon konusunda çalışmalar başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri çalışmalara hızla devam ediyor. Üçpınar Mahalle Muhtarı Turgut Şen tarafından başlatılan girişimler sonrası kanalizasyon çalışmalarına başlayan ASKİ ekipleri Üçpınar Mahallesinin en büyük problemlerinden birini gidermiş olacak.

YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Çalışmalar için ASKİ ekiplerine teşekkür eden Üçpınar Mahalle Muhtarı Turgut Şen, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığımız girişimler sonrası ASKİ ekipleri mahallemizde çalışmalara başladı. Kanalizasyon boruları mahallemize getirildi. Kazı çalışmaları başlayacak. Tren yolu ve karayolu altından geçirilecek borular ile kanalizasyon mahallemizin ilerisinde yer alan ASKİ atık su arıtma tesisine bağlanacak. Talebimize yanıt veren ve çalışmalara başlayarak mahallemizin en önemli problemlerinden birini giderecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Üçpınar Mahallesi Polatlı’ya en yakın olan ve her geçen zaman yerleşim alanı artan mahallelerden biri. Polatlı’ya bu kadar yakın olmasına rağmen kanalizasyon olmaması mahalle sakinlerine güçlük çıkarıyordu. Evlerinden mecburen fosseptik bulunduran ve doldukça vidanjör çağırarak fosseptiği boşaltmak durumunda olan Üçpınar Mahallesi sakinleri Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerinin çalışmaları sonrası kanalizasyona kavuşacak olmalarından dolayı memnun. Kanalizasyon çalışmalarının ardından doğalgaz altyapı çalışmalarının da yapılması mahalle sakinlerini sevindirmiş durumda.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.