Orman Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak verilen orman yangınlarıyla mücadele eğitimleri devam ediyor.

İdari personel, teknik elemanlar, tekniker ve teknisyenler ve işçilere yönelik verilen eğitimler işbaşı eğitim programı kapsamında da veriliyor.

Yaz ayları ile birlikte sıklıkla meydana gelen orman yangınları ile mücadele için yapılan eğitim çalışmaları Başkent Ankara’da da sürdürülüyor.

Ankara Orman Bölge Müdürlüğü, eğitim için bu kez Kızılcahamam’daydı. Termal kaplıcalarıyla ünlü olan Kızılcahamam, üç yanının ormanlarla kaplı olmasıyla da biliniyor.

Kizilcahamam Egitim 2

YANGINLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğü personeli de orman yangınlarıyla mücadele eğitimine tabi tutuldu.

Eğitime Ankara Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Ramazan Öztürk, Kızılcahamam Orman İşletme Müdürü Semih Saraçlı ve Şube Mühendisi Muammer Kaplan da katılım sağladı.

Kizilcahamam Egitim 3

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak öğrencilerin karne sevincine ortak oldu Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak öğrencilerin karne sevincine ortak oldu

Orman yangınlarıyla mücadele için kritik ve hayati bilgilerin anlatıldığı eğitimde Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğü teknik personeli ve İlçe Jandarma Komutanlığı, Şehit Zekeriya Yurdakul Anadolu İmam Hatip Lisesi, TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılcahamam Anadolu Lisesi ve Kızılcahamam Avcılar Derneği de yer aldı.

Editör: Öykü Karabacak