Dünyaca ünlü İngiliz rock grubu Deep Purple, İstanbul'da hayranlarıyla buluştu. Yaklaşık 1,5 saat süren konser, seyirciler tarafından büyük ilgiyle izlenirken, grubun İstiklal Marşı'nı çaldığı anlar büyük alkış topladı.

Modern hard rock ve heavy metal müziğin öncülerinden kabul edilen İngiliz rock grubu Deep Purple, İstanbul KüçükÇiftlik Park'ta konser verdi. Konserin bir noktasında Mozart'ın Türk Marşı ile İstiklal Marşı'nı da içeren solo bir eser çalan grup, seyirciden büyük alkış aldı. Yaklaşık 1,5 saat süren konser, grubun 1970'te kaydettiği "Black Night" şarkısıyla sona erdi.

SEVİLEN ŞARKILARINI SESLENDİRDİ

Konserde, grubun kurucu vokalisti Ian Gillan'a gitarda Simon McBride, bas gitarda Roger Glover, davulda Ian Paice ve klavyede Don Airey eşlik etti. Konsere "Highway Star" şarkısıyla giriş yapan grup, "A Bit on the Side", "Hard Lovin' Man", "Into the Fire", "Portable Door", "Anya" ve "Smoke on the Water" adlı sevilen şarkılarını da seslendirdi.

‘Kanlı tabya’da şehit düşen askerler "Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi"nde anılıyor ‘Kanlı tabya’da şehit düşen askerler "Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi"nde anılıyor

Seyircilere hitap eden Deep Purple'ın vokalisti Ian Gillan, "İstanbul'a yeniden dönmek çok güzel. Sahnede sizden harika bir enerji alıyoruz. Sizleri çok seviyoruz." ifadelerini kullandı.

Konserin sonunda Deep Purple, seyircilerin coşkulu tezahüratları eşliğinde sahneden ayrıldı. Konserden elde edilen gelirin bir kısmı, belirlenen bir kuruma bağışlanacak.

Kaynak: HABERLER.COM