Tutarsızlıklar varsa neden onay verdiniz?

Bu haber 09 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, mecliste CHP’nin yaptığı eleştrilere yanıtlar verdi. Bütçe de tutarsızlık varsa neden CHP’nin onayladığını soran Başkan Yılrdızkaya, ayrıca ek çok konuda kürsüden sürekli aynı konuların ısıtılıp ısıtılıp getirildiğini ve her seferinde yanıtlarını verdiklerini belirtti. “Yıldızkaya, “Yani tutarsız bir performansa oy mu vermiş oldunuz neden söylemediniz tutarsızlıkları değil mi? hem tutarsız diyorsun hem oy veriyorsun nasıl oluyor ben anlamadım. İzah edeceksiniz şu tutarsız bu tutarsız diye bunların hesinin cevabı var her seferinde ben sizinle böyle monolog halinde yapmak istemem aynı şey var. Ortaya koyamadınız basın var ne bilsin vatandaş hangi ne tutarsızlık var” diyen Yıldızkaya eleştrilere şöyle yanıt verdi; “İhsan Bey ifade etti. dünya bir salgınla mücadele ederken birçok belediye önünü göremezken ne olacağı ile ilgili hedeflerini belirleyemezken hamd olsun. Polatlı belediyesi dünden bugüne hiçbir şeyini eksik etmeden hiçbir icraatını hizmetini aksatmada yoluna devam ediyor. Şimdi ihsan bey dedi ki tutarsızlıklar var dedi bunları açıklamasını beklerim yani performans programındaki tutarsızlıklar ne ise bunları tek tek zahmetli. kendisi öyle çıkıp tutarsızlık var diyerek bu iş olmaz. Ne ise ortaya koyması lazım tutarsızlık olmadığını önümüzdeki senenin sonunda göreceğiz hedeflerimizde göreceğiz bu günden siz buna tutarsız derseniz iyi niyetli olmadığınız kanaatine varırım ben bunu da özellikle belirtmek isterim” dedi.

HER BELEDİYE KREDİ KULLANIYOR

Yıldızkaya, “Belediye ciddi kredi kullanıyor, her belediye kredi kullanıyor. Dün de bildiğim kadarı ile büyükşehir belediyesi 700 milyon civarında kredi borçlanması verildi değil mi? Selami Bey her belediye kullanıyor ve kaldı ki Polatlı belediyesi yasanın ön gördüğü sadece yüzde 10’luk limitle borçlanıyor. Polatlı belediyesi çevre belediyeler içerisinde en az borçlanan belediye. İkide bir bunu belediye ciddi borçlanıyor, ne borçlanıyor ciddi borçlanıyor? Belediyenin bütçesi 100 milyon yıllık 10 milyon borçlana biliyor ödeniyor da ödenmeyen bir şey mi var? Kapımıza icra mı gelmiş, neyi eksik yapmışız neyi yapmamışız bunları iyi değerlendirmek gerekir. tabi biz geçen dönem de bir çok sosyal tesisi projeyi yatırımı hayata geçirdik bu dönem de geçiriyoruz. Elbette ki önceliğimiz yarım kalanları tamamlamak olacak” dedi.

 İNŞAATI GÖRMEDEN YAPILANI GÖRDÜNÜZ MÜ?

Yıldızkaya, “Belediye hizmet binamız ile ilgili gider görürüsünüz inşaatın hangi seviyede olduğunu ona karar verirsiniz. Allah nasip ederse bu senenin sonuna kadar oradaki kaba inşaatı bitireceğiz. bitirmemizden belli bir kesim rahatsız olsa da bu sene oranın çatısını çatacağız inşallah 2020 de bitireceğiz. İnşallah hedefimiz, inşaata gitmeden inşaatı görmeden yapılanı gördünüz mü orada ne kadar büyük devasa bir yapı olduğunu biliyor musunuz? Gidip mutlaka gezmelisiniz ne kadarlık yatırım yapılmış görmelisiniz.

GENÇLİK MERKEZİ BİNAMIZ TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR

 Yıldızkaya, “Yine gençlik merkezi binamız tüm hızı ile devam ediyor. Bitmek üzere kartaltepe konutlarında iki tane bloğun teslimini 10-20 güne yapacağız bitti. gibi ufak tefek işler kaldı ve bizim hedefimiz en başından beri orada bir mağduriyet oluşturmamaktı varsa bir mağduriyet bunun sorumlusu Polatlı belediyesi değil. Polatlı belediyesinin sorumluluğu insanları mağdur etmek değil, bilakis inisiyatif alarak bu insanların mağduriyetine son vermektir. Biz ilgili firmadan zamanında tapusunu alan hiç kimseyi mağdur etmediğimiz gibi, tapusunu almamış aralarında sözleşme yapmışlar bile mağdur etmedik. Yani bu konuda bize teşekkür temek gerekiyor aslında adam tapusunu almamış karşılıklı alışveriş yapmış müteahhit firmayla biz onları dahi mağdur etmedik belgelendirdiler hepsinin tapusunu tek tek verdik” dedi.

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMUŞ OLUYORUZ

Yıldızkaya,”Pandemi süreci ekonomik kriz işin feshi ebetteki yapıların binada oturmak biraz zaman alacak. Hedefimiz yine söylüyorum; 2020 yılı içinde bunu tamamlamaktır. Allah nasip ederse iki blokta 104 tane dairemiz var. Bu 104 dairenin 45 dairesi bizim Polatlı belediyesinin bunların satışını yapacağız. 3+1 le başlayacağız bitireceğiz, 2+1 bitireceğiz. Bunu kat karşılığı vermekte bir yöntemdi biz en başta bunu yapmıştık ama bu şartlarda belki doğru olmayacağı şekliyle kendimiz taşın altına elimizi koymuş oluyoruz” dedi.

SÖZ KONUSU BİR BARAJ YAPILIYOR

Yıldızkaya, “Her fırsatta dile getiriliyor; bu yassıhöyükte ki mesele ben anlattım. ben mi anlatamıyorum? siz mi anlamıyorsunuz? Arkadaşlar; burada hukuki bir durum söz konusu bir baraj yapılıyor. bir kamu yararı kararı alınmış alan ben değilim oraya fizibilite yapılmadan inşaat başlatan da ben değilim başlamışlar zamanında yarım kalmış ben devam ettirdim burada HES yapılıyor. baraj yapılıyor. Dur demiş matek’in yönetmeliklerine göre böyle bir durumda oraya çivi çakılamaz yani biz kamu yararı alınmış, bir tesise bunu yapacağız mı diyelim. Nasıl diyelim? diyemeyiz ki baraj yapılıyor yarın su tutmaya başlayacak biz oranın kamulaşmasını talep ediyoruz. bizim orada kuyularımız var ruhsatlı sahamız var ishale hattımız var bunda Polatlı belediyesi mağdur. Elbette ki sıcak suyumuz olsaydı, orada sorunumuz olmasaydı biz orayı açmıştık zaten ama biz burayı bu yaz açsaydık yarında su kesilseydi daha büyük bir kamu zarar oluşacaktı ben bunu bir değil üç değil beş defa anlattım ama her seferinde önümüze geliyor tabi ki de bunun da Doğru olmadığını belirtmek istiyorum” dedi.

HERKESİN HAKKINI TESLİM EDECEĞİZ

Yıldızkaya, “Tiyatro binası ile ilgili söylemiştim Selami Bey hani talepte bulunacaktınız tahsil talebi ile ilgili nerede gelmedi tama dedik karşılıklı görüşmelerimizi yaptık talepte bulundunuz. Tamam dedik ama talep gelmedi, şimdi bana hesap soruyor. talep eden sizsiniz o zaman ver diyelim biz yapalım öyle diyelim birazcık daha derli toplu ifade bulunmak gerektiğini düşünüyorum. Yani bizim performans programımızda bir sorun yok. bütçemizde bir sorunumuz yok bunları gerçekleştireceğiz. ebetteki bunun belki haftaya görüşürüz ama bütçemiz biraz tahminden öteye bir bütçe gözüküyor. Fakat burada özellikle kartal tepe konutlarını bizim yapacak olmamızdan kaynaklı bir fark var ama onun karşılığı da oradaki daireler yani 30-40 milyon civarında bir fark çıkacak ortaya geçen yıllara göre onun da karşılığı oradaki daireler. onları satmadan yapamayız ki satacağız ve yapacağı kalanları da bize kalmış olacak. Aslında oranın bitmesinden hak sahiplerinin haklarını almasından mutlu olanlar kadar mutlu olmayan karın ağrısı olanlar da var ama sıkıntı değil biz orayı bitireceğiz herkesin hakkını teslim edeceğiz” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.