Türkiye’nin ilk kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener, Türk Hava Kurumu Havacılık Festivali’nde gösteri yaptı. Eskişehir’in İnönü ilçesi semalarında 'Smoke oil' ile gösteri yapan Şener’in havada sergilediği figürleri, Milli Akrobasi Pilotu olan babası Ali İsmet Öztürk katılımcılara anlattı. Gerçekleştirilen gösteri, izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Semin Öztürk Şener’in ardından gökyüzünde hünerlerini sergileyen yerli ve milli uçak Hürkuş, izleyenleri adeta mest etti.

turkiyenin-ilk-kadin-akrobasi-pilotu-semin-ozturk-sener-gosterisiyle-izleyenleri-mest-etti (3)

"ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN İZİNDEN DEVAM EDECEĞİZ"

Alçak uçuşlar ile izleyicileri selamlayan Hürkuş pilotu Murat Özpala, kokpitten vatandaşlara seslendi. Özpala, gökyüzünden yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Tüm havacılık severlere selamlar. Hürkuş kokpitinden selamlar. Yakında Hürjet var onu da getireceğiz. Ardından da Kaan gelecek. Ok yaydan çıktı. Durmak yok. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden devam edeceğiz. Havacılığımızı en yükseklere taşıyacağız. Gökyüzünden iletiyorum. Gençler istekli. Gençlerimiz için ne gerekiyorsa yapmak gerekiyor.”

turkiyenin-ilk-kadin-akrobasi-pilotu-semin-ozturk-sener-gosterisiyle-izleyenleri-mest-etti (4)

Ayrıca festivalde gösteri yapan Jandarma Genel Komutanlığı'na ait Çelik Kanatlar, sergiledikleri gösterilerle takdirleri topladı.

turkiyenin-ilk-kadin-akrobasi-pilotu-semin-ozturk-sener-gosterisiyle-izleyenleri-mest-etti (5)

turkiyenin-ilk-kadin-akrobasi-pilotu-semin-ozturk-sener-gosterisiyle-izleyenleri-mest-etti (6)

turkiyenin-ilk-kadin-akrobasi-pilotu-semin-ozturk-sener-gosterisiyle-izleyenleri-mest-etti (2)

Tavuklu pilav yediler, hastanelik oldular Tavuklu pilav yediler, hastanelik oldular

İHA