Başkent’te araçlar mahsur kaldı Başkent’te araçlar mahsur kaldı

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Türkiye'nin ilk dijital sağlık kampüsü olma hedefine yönelik önemli bir adım attı. Hastane, dijital dönüşüm projesinin ilk etabında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ni tamamen dijital hastane kriterlerine uygun hale getirmek için personelini bilgilendirme toplantısında bir araya getirdi.

Türkiye'nin İlk Dijital Sağlık Kampüsü Ankara'da

Toplantıda, Türkiye'nin ilk HIMSS 7 belgesi unvanını alan Yozgat Şehir Hastanesi'nde dijital hastane dönüşüm sürecine liderlik eden Koordinatör Başhekim Doç. Dr. Aziz Ahmet Surel, deneyimlerini ve dijitalleşmenin önemini anlattı. Surel, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nin daha önce Türkiye'nin ilk akredite şehir hastanesi unvanını aldığını ve şimdi de ilk dijital sağlık kampüsü olma hedefiyle çalıştığını vurguladı.

Türkiye'nin İlk Dijital Sağlık Kampüsü Ankara'da (3)

Dijital Hastane Yönetimi Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Sinan Korukluoğlu ve ekibi, HIMSS kriterlerinin yerine getirilmesi için yapılan çalışmaları ve Fizik Tedavi Hastanesi'nin dijitalleşme sürecini detaylı bir sunumla anlattı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emre Adıgüzel de yapılan çalışmalar ve süreçler hakkında bilgi verdi.

Türkiye'nin İlk Dijital Sağlık Kampüsü Ankara'da (2)

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, dijital dönüşümle sağlık hizmetlerinde yeni bir döneme adım atarak, hasta memnuniyetini artırmayı ve sağlık hizmetlerini daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Türkiye'nin ilk dijital sağlık kampüsü olma yolunda hızla ilerleyen hastane, sağlık sektöründe öncü rolünü sürdürüyor.

HABER: ÖMER YILDIZCI

Editör: ÖMER YILDIZCI