TÜRKİYE’NİN EN ESKİ PARTİSİ CHP 97 YAŞINDA

Bu haber 09 Eylül 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 9 Eylül Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısı kutlama mesajı yayınladı. Avcı, CHP’nin zor günlerin partisi olduğunu belirterek, yılmadan yıkılmadan halkın yanında olmaya devam edeckelirni belirtti. “Cumhuriyet Halk Partimiz, emeğin üstünlüğü, dayanışmanın bütünlüğü, halkın kendini yöneteceği halk iktidarı ve eşitlik gibi değerleri de önceleyerek ‘’Önce İnsan’’ kavramlarıyla hedef ve amaçlarınaı yürütmeye devam edeceğiktir” diye konuştu. Avcı “Bir Ulusun kaderini tayin eden, egemenliğin kaynağı Ulus’tur diyen, Kurtuluşun mimarı, Kuruluşun sahibi, aydınlanmanın ışığı, devrimlerin öncüsü, Cumhuriyet’in koruyucusu, Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olarak ifade ettiği Cumhuriyet Halk Partimizin 97. yaşı kutlu olsun. Ulu Önderimiz, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu Atatürk’ü, İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsında, partimizin her kademesinde görev yapan yol arkadaşlarımız kıymetli üyelerimizden, parti kurullarımıza kadar tüm örgütlerimize sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum. Partimize tertemiz yürekleri ve sahip çıkan tüm yurttaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve kuruluşundan günümüze partimize her kademede katkıda bulunmuş ve yaşamlarını yitirmiş olan parti büyüklerimizin önünde saygıyla eğiliyor, şükran duygularımı sunuyorum ‘’ dedi.

İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEK AÇTIRDI

Avcı, “Tek Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları onlara inanan yüce Türk Milleti,26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ile 9 Eylül 1922’de Yunan işgali altındaki İzmir’e girerek, İzmir’in dağlarında çiçek açtırdı. Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir’de olduğu gibi anavatanın tamamında çiçekler açtırmak yolunda 29 Ekim 1923’de ilan edilecek cumhuriyet için 9 Eylül 1923’de kuruldu. 97. yılın onurunu taşıdığımız Cumhuriyet Halk Partimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ ilkesinden doğmuştur” dedi.

ÖZGÜRLÜKLERİN YILMAZ BEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Avcı, “ Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet’le beraber iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, sağlam temeli ile hiçbir sarsıntıya boyun eğmemiş, haklının ve mazlumun yanında olmuş, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir” dedi.

ÜLKENİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETİORUZ

Avcı, “Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşları o dönemin koşullarında, Partimizi çağdaşlığı, özgürlüğü, gelişmeyi hedefleyen bir anlayışla oluşturmuşlar ve her alanda gelişen, üreten, kendi kendine yeten bir ülke düşüncesini hedef olarak seçmişlerdir. CHP ülkemizi demir ağlarla ören, okullar üniversiteler kuran, şekerini, ununu, bezini, iğneden ipliğe her ürünü üretip mumdan, lambadan elektriğe geçiren, hastaneleri, okulları ile varoluşu sağlayan, kadınlarına seçme seçilme hakkını getiren, Cumhuriyet kurumlarını oluşturan Atatürk düşüncesi ışığında ülkenin sorunlarına çözüm üreten, dünyada kuruluşundan 100 yıla yakındır ayakta kalabilme başarısını gösteren birkaç partiden biridir” dedi.

HALKIN PARTİSİYİZ

Avcı, “CHP’nin ülkemizin bağımsızlığı, ulusal birliği, laiklik ve Cumhuriyetimizin değerleriyle tüm insanlarımızın eşit ve adil haklara sahip yaşamasını; hak, hukuk, adalet ve demokrasinin, tüm kurumları ile varlığını hedefleyen anlayışı ile günümüze değin var olmuş bir partidir. Halkın partisidir” dedi.

UMUT OLACAK DÜZENLEMELERE TAŞIMIŞTIR

Avcı, “Cumhuriyet Halk Partimiz, emeğin üstünlüğü, dayanışmanın bütünlüğü, halkın kendini yöneteceği halk iktidarı ve eşitlik gibi değerleri de önceleyerek ‘’Önce İnsan’’ kavramlarıyla hedef ve amaçlarını, yoksul halk kesimleri o evrede yaşadığı sorunlara umut olacak düzenlemelere taşımıştır. İşçi, çiftçi, memur, esnaf, emekli, işsiz, engelli, kadın, çocuk, genç kısaca sorunlarla yaşam mücadelesi veren tüm kesimler için çözümün adresi ve umudu CHP olmuştur” dedi.

LAİK CUMHURİYETİN GÜVENCESİ OLDUK

Avcı, ‘’Büyük Önder Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, Türkiye’nin en köklü partisi CHP, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığı bile Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını sürdürmesinde büyük bir güvence oluşturmaktadır. Ve Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece de bu güvence sürecektir. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimsemiş olan Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmaktan onur duyduğumu belirtir, bu duygu ve düşüncelerle, Partimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlarım Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, yol arkadaşlarını ve Genel Başkanlarımızdan üyelerimize kadar partimize emek veren tüm partililerimizi saygıyla anıyorum” dedi. Haber/ DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.