Türkiye’nin alanındaki ilk meslek lisesi olan Ankara Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katılım sağladı.

Türkiye’nin alanındaki ilk meslek lisesi açılışı gerçekleşti (2)

Üniversite sınavı ne zaman? 2023 YKS kaç gün kaldı? TYT, AYT ne zaman? Üniversite sınavı ne zaman? 2023 YKS kaç gün kaldı? TYT, AYT ne zaman?

Özer: Ülkemize hayırlı olsun

Bakan Özer kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye'nin alanındaki ilk meslek lisesi olan Ankara Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışını gerçekleştirdik. Savunma sanayii alanında öncü çalışmalara imza atan merhum Özdemir Bayraktar’ın ismini okulumuzda yaşatacağız. Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ülkemize hayırlı olsun. Yetiştireceğimiz yeni nesillerle ülkemizin savunma sanayisindeki yükselişine katkıda bulunmak için Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile iş birliği protokolümüzü imzaladık. Desteklerinden dolayı Savunma Sanayi Başkanımız İsmail Demir’e teşekkür ederiz.” cümlelerine yer verdi.

Türkiye’nin alanındaki ilk meslek lisesi açılışı gerçekleşti (1)