Geçtiğimiz yıl Voleybol Milletler Ligi’nde (VNL) şampiyon olan ve Avrupa Şampiyonası’nda 8'de 8 yaparak altın madalyaya uzanan Filenin Sultanları, Olimpiyat elemelerinde oynanan 7 maçta da yenilgi yüzü görmedi.

Yaz sezonunda toplamda 22 galibiyet elde eden Türkiye, sezonu 3 kupa ile kapattı.

TÜRKİYE'DE DÜZENLENECEK

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Sultanları’nın tarihe geçen bu başarılarının ardından geçtiğimiz eylül ayında bir müjde vermiş ve 2026 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenleneceğini duyurmuştu.

Filenin Sultanlari 3

RTÜK lisans alma zorunluluğunu hatırlattı: VOLE'ye 72 saat süre verildi! RTÜK lisans alma zorunluluğunu hatırlattı: VOLE'ye 72 saat süre verildi!

AÇILIŞ MAÇI SÜRPRİZİ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TRT Spor’a verdiği röportajında Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin ev sahibi olacağını duyurdu ve müjdeyi verdi. 

Üstündağ, konuşmasının devamında ise açılış maçı için şunları söyledi:

"2026 Avrupa Şampiyonası'nın ev sahipliğini Türkiye'ye aldık. Açılış maçını da bir stadyumda oynamayı düşünüyoruz."

Üstündağ'ın bu açıklamasının ardından gözler İstanbul ve Ankara'ya çevrildi ve açılış maçının hangi stadyumda oynanacağı merak konusu oldu.

FİLENİN EFELERİ'NİN ANTRENÖRÜ KİM OLACAK?

TVF Başkanı Üstündağ, geçtiğimiz haftalarda başantrenör Alberto Giuliani ile yolları ayrılan Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı hakkında da konuştu.

Üstündağ, açıklamalarında Filenin Efeleri’nin yeni başantrenörü için önümüzdeki cuma günü imza töreni düzenleneceğini belirtti.