Türkiye'de milyonlar sandık başına gidip oyunu kullanmaya devam ediyor. Türkiye'nin 'en'leri de vatandaşlık görevini yerine getirip oylarını kullandı.

Türkiye'de milyonlarca vatandaş, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sabah saatlerinden itibaren oy kullanmaya gitmeye başladı. Erken başlanan 32 ilde oy verme saat 16.00’da bu illerin dışında kalan diğer illerde ise 17.00’de bitecek.

Türkiye'nin 'en'leri de sandık başına giderek oylarını kullandı. Türkiye'nin en yaşlı seçmeni 117 yaşındaki Arzu Sınıroğlu, Kırıkkale'deki doğup büyüdüğü köyünde vatandaşlık görevini yerine getirip oyunu kullandı. Arzu Nine, oyunu kullandıktan sonra jandarma personelinin yardımıyla araca bindirildi.

Daha sonra evine dönen Sınıroğlu, "Ben oyumu kullandım. Cumhurbaşkanıma, doktorlara, hemşirelere, hocalara, beni soran herkese selam gönderiyorum" sözlerini kullandı.

Türkiye Ve Dünyanın 'En'leri Oylarını Böyle Kullandı 2

RÜMEYSA GELGİ'NİN EVİNE SEYYAR SANDIK ULAŞTIRILDI

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde "Dünyanın en uzun boylu kadını" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Weaver sendromu hastası 27 yaşındaki Rumeysa Gelgi de 31 yerel seçimler için oyunu kullandı.  2 metre 15 santimetre uzunluğundaki Rümeysa Gelgi'nin Emek Mahallesi'nde bulunan evine seyyar sandık ulaştırıldı.

Türkiye Ve Dünyanın 'En'leri Oylarını Böyle Kullandı 3

EJDERHA’nın yeni görüntüleri paylaşıldı! İşte yapabildikleri... EJDERHA’nın yeni görüntüleri paylaşıldı! İşte yapabildikleri...

SULTAN KÖSEN DE OYUNU VERDİ

Türkiye’ni Mardin ilinde yaşayan 2 metre 51 santimetre boyuyla "dünyanın en uzun boylu adamı" unvanına sahip Sultan Kösen de Mardin'in Derik ilçesinin kırsal Alibey Mahallesi'nde oyunu verdi.

Türkiye Ve Dünyanın 'En'leri Oylarını Böyle Kullandı

İHA