Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre İsmail Doğan'ın Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanması sonrası google arama motorlarında başarılı isim hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte detaylar....

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan kimdir?

İsmail Doğan, 1986 yılında Gelibolu’da dünyaya gelmiştir. 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği alanında mezun olduktan sonra kariyerine Procter & Gamble’da Süreç Mühendisi olarak adım atmıştır. 2010 – 2012 yılları arasında Türk Hava Yolları'nda Kurumsal Kaynak Planlaması projesinde iş analisti olarak çalışmış ve sonrasında PwC’de Risk, Süreç ve Teknoloji Hizmetleri biriminde danışman ve müdür pozisyonlarında görev yapmıştır. 2016 – 2018 yılları arasında ise Ernst & Young’ta Danışmanlık Hizmetleri’nde Kıdemli Müdür ve Direktör olarak Dijital Dönüşüm ve İş Süreçleri Yeniden Yapılandırması alanlarında çalışmıştır. 2018 yılında TÜBİTAK TÜSSİDE Enstitü Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 2023 Temmuz ayında 2023 – 2024 dönemi için EUREKA Başkanı olarak seçilmiş ve aynı yılın Ağustos ayından itibaren TÜBİTAK Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ismai̇l Doğan

İsmail Doğan kaç yaşında? 

İsmail Doğan, 1986 yılında dünyaya gelmiş olup 38 yaşındadır. 

İsmail Doğan nereli? 

İsmail Doğan, Gelibolu'da dünyaya gelmiştir. 

İsmail Doğan mesleği? 

İsmail Doğan, Endüstri Mühendisliğinden mezun olmuştur. 

Namık Kemal Zeybek kimdir nereli? Namık Kemal Zeybek kimdir ne iş yapar? Kemal Zeybek kaç dönem milletvekili oldu? Namık Kemal Zeybek kimdir nereli? Namık Kemal Zeybek kimdir ne iş yapar? Kemal Zeybek kaç dönem milletvekili oldu?