Türkiye Triatlon Federasyonu'nun Antrenör Gelişim Semineri, Ankara'da başlamış olup bir dizi önemli konuyu ele almak üzere geniş bir katılımla gerçekleşiyor. Bu organizasyonun, federasyonun Eğitim ve Teknik Kurulları arasındaki iş birliğiyle hayata geçirildiği öğrenildi. Seminerde, sporun farklı alanlarında uzmanlaşmış isimler ve yetkililer yer alıyor.

Antrenör gelişim seminerinde; Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sporcu Sağlığı, Performansı ve Hizmet Kalite Standartları Daire Başkanlığı'na bağlı uzmanlar ile Sporcu Yetiştirme Daire Başkanlığı temsilcileri de hazır bulunuyor.

Ayrıca, Ankara Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) ve Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) görevlileri de seminerde yer alarak dinleyicilere vermiş olduğu bilgilerle katkı sağlıyor.

Türkiye’nin en büyük akıllı parkı ‘Sincan Park’ açıldı Türkiye’nin en büyük akıllı parkı ‘Sincan Park’ açıldı

Triatlon Federasyonu Gelişim Semineri

Bu önemli organizasyon, triatlon alanında uzmanlaşmış antrenörlerin ve spor yöneticilerinin bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımı yapmasını sağlıyor. Ayrıca, seminerde verilen bilgilerle sporun gelişimine katkıda bulunması hedefleniyor. 

Triatlon Ffederasyonu 1

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) yerleşkesinde çalıştay şeklinde gerçekleşen organizasyona başvurular 26 Nisan- 3 Mayıs 2024 tarihleri arasında GSB Spor Bilgi Sistemi üzerinden yapılmıştı.

Zengin içeriğine ek olarak "Çocuklara Triatlonu Sevdiriyoruz" Erasmus+ projesi kapsamında 19 Şubat - 19 Mart 2024 tarihlerinde İspanya'da görevlendirilen antrenörler tarafından deneyim paylaşımında bulunuldu. Tüm bu eğitim kapsamının 2024 yılı vizeli tüm antrenörlerin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleşeceği öğrenilmiş olup organizasyonun sonunda katılım sertifikası takdim edilecek. 

Haber: Tuğba Akkesen