Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu (ASATUF) Başkanı Profesör Doktor Aysun Bay Karabulut ve beraberindeki heyet, Kenya Cumhuriyeti ile sağlık turizminde iş birliği hakkında görüşmek adına Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Leonard N. Boıyo'yu makamında ziyaret etti.

Kenya Ile Sağlık Turizmi

SAĞLIK TURİZMİ İŞ BİRLİĞİ 

Bu ziyarette, ASATUF hakkında bilgi veren Profesör Doktor Karabulut, federasyonun genel merkezinin Ankara'da bulunduğunu ve yurt dışından Türkiye'ye hasta getirilmesi ile bu hastaların tedavi süreçlerinin yönetilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Profesör Doktor Aysun Bay Karabulut, Türkiye ile Kenya arasında sağlık turizmini geliştirmek istediklerini belirterek önemli açıklamalarda bulundu. Karabulut, Türkiye'deki termal oteller ve hastanelerle ortak çalışmalar yürütmek ve şifalı bitkilerin tanıtımını yapmak istediklerini ifade etti.

Kene vakalarının yoğun olduğu o ilde uzmanından uyarı! Kene vakalarının yoğun olduğu o ilde uzmanından uyarı!

2024 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin desteğiyle Kenya Büyükelçiliği iş birliğiyle sağlık turizmi forumları ve konferansları düzenlemeyi planladıklarını açıkladı. Ayrıca, Türk sağlık sektöründeki şirketlerle birlikte Kenya’yı ziyaret ederek ikili anlaşmalar yapacaklarını belirtti. Karabulut, Kenya'daki sağlık sorunlarını gözlemlediğini ve iş birliğini güçlendirmek istediklerini vurguladı.

Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Leonard N. Boıyo, ASATUF heyetini büyükelçiliklerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Her iki ülke sağlık turizmi alanında birçok projeyi birlikte gerçekleştirebilir. ASATUF, sağlık turizmi konusunda eğitimler verebilir ve iş birliğini geliştirebilir. Alternatif tıp konusunda da iş birliğimizi artırmak istiyoruz. Bu amaçla, en kısa zamanda ASATUF Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirmeyi planlıyoruz," şeklinde konuştu.

İHA

Editör: Tuğba Akkesen