Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı vatandaşlarla bayramlaştı Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı vatandaşlarla bayramlaştı

İzmir Adliyesi’nde hakim olan Oktay Tabur’un, lüks marka araç kullanması ve adliyenin dinlenme odasında silahlarını sergilemesi tepki çekmişti.

Tabur’un, duvara dizdiği silahlarının önünde Hakimler Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkanı ve yardımcılarıyla poz verdiği fotoğraf da ortaya çıkmıştı. Tabur’un dinlenme odasındaki metal panoya 13 tabanca ve 7 uzun namlulu tüfek asıp verdiği poz sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Hakim Oktay Tabur

BAKAN TUNÇ’TAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Oktay Tabur’un, İzmir Adliyesi’nde bulunan ‘dinlenme odasındaki görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında kamuoyuna yansıyan görüntüler ve iddialarla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulunca inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıklayan Bakan Tunç, Tabur’un, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisinin sonlandırıldığını da kaydetti.

Editör: Öykü Karabacak