Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girerek, üniversite tercihlerini yapan birçok öğrenci için heyecanlı süreç geçtiğimiz gün sona erdi. Öğrenciler, YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından istedikleri bölüme yerleşenler hemen hazırlıklarına başladı.

MHP, Olağan kongresi gerçekleşti… Çankaya İlçe Başkanı tekrardan Serkan Damar oldu MHP, Olağan kongresi gerçekleşti… Çankaya İlçe Başkanı tekrardan Serkan Damar oldu

Dereceye giren öğrencilerin nereye yerleştikleri bir diğer merak konusu olmaya devam ederken, YKS Türkiye birincisi Mustafa Özcan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşti.

"200 BİN SORU ÇÖZDÜM"

Özcan, sınav sonucunun ardından Hürriyet'e verdiği bir röportajda, "Geçen yıl eylülden itibaren hazirana kadar sürekli çalıştım. Öğretmenlerimden destek aldım, soru çeşitliliği gördüm, hedefimi büyük tutup ona göre motivasyon sağladım. Kendi içimde birincilik isteğim vardı; ama 'büyük konuşmak olabilir' diye çok söylemiyordum. Çok da mutluyum. Kitap sayısını bilmiyorum; ama yaklaşık 200 bin soru çözdüm bu son senede" ifadelerini kullanmıştı.

Toplamda 559.53320 puan alarak AYT birincisi olan Mustafa Özcan, Hacettepe Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi’ni tercih etmesi birçok kişi tarafından ‘geleceğin başarılı doktoru’ olarak yorumlandı.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN