Beşiktaş, Merih Demiral için harekete geçti Beşiktaş, Merih Demiral için harekete geçti

Düzenlenen şampiyonada 4 farklı kategoride mücadele eden Türkiye, 12 yaş kızlar ve 12 yaş genel kategorilerinde elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çekti.

Apaydın Satranç ve Spor Kulübü'nden Neris Hatuk ve Tuana Abak'tan oluşan 12 yaş kızlar kategorisi takımı şampiyonluğa ulaşırken, Fatma Yılmaz Spor Kulübü'nden Baver Yılmaz, Sarp Şahin, Mehmet Alper Çelebi ve Çınar İçöz'den oluşan 12 yaş genel kategorisi takımı ise ikinci oldu. Toplamda 12 sporcunun yer aldığı şampiyonada Türkiye, 6 madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Türkiye Avrupa’da Tarih Yazıyor! En Büyük Biziz 2

Baver Yılmaz'ın 12 Yaş Genel Kategorisi'nde 1. masa birincisi, Mehmet Alper Çelebi'nin 3. masa ikincisi, Sarp Şahin'in ise 2. masa üçüncüsü olarak önemli başarılar elde ettiği belirtildi. Ayrıca, 12 Yaş Kızlar Kategorisi'nde Tuana Abak'ın 1. masa birincisi, 18 Yaş Genel Kategorisi'nde IM Adar Tarhan'ın 1. masa ikincisi ve FM Arda Çamlar'ın 2. masa ikincisi olduğu kaydedildi.

Şampiyonada elde edilen bu başarıda katkıları bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ana Sponsor Türkiye İş Bankası, kulüpler ve antrenörler büyük önem taşıyor. Ayrıca, desteklerinden dolayı ROSATOM'a, antrenörler Abdülkadir Abak, Özgür Akman, Yusup Atabayev ve Alber Kadir Zor'a, ailelere ve sporculara teşekkürler sunuldu.

Kaynak: Haber Merkezi