TÜRKER’DEN 10 KASIM VE BÜLENT ECEVİT KONUŞMASI

Bu haber 07 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci meclis toplantısı 13 Eylül Kültür merkezinde gerçekleşti. Cumhuriyet Halk Partili Belediye meclis üyesi Canan Türker Kasım ayı ikinci meclis toplantısında gündem dışı söz alarak konuşma yaptı. Cumhuriyet Halk Partili Belediye meclis üyesi Canan Türker Perşembe günü gerçekleştirilen Belediye Meclisi kasım ayı ikinci meclis toplantısında gündem dışı söz alarak Eski Başbakan Bülent Ecevit’i anan ve 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. Yılına özel bir konuşma gerçekleştirerek, “ Sosyal devlet ilkesine olan inancından asla vazgeçmeyen, yaşamını sevgi ve hoşgörüyle özdeşleştirmiş değerli siyaset ve devlet adamı, Türkiye’nin Karaoğlan’ı, Eski Başbakan Bülent Ecevit’i rahmet ve özlemle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

MİLLETİMİZ ADETA KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞMUŞTUR

Türker, “İstiklalimizin emperyalizmin kıskacına düştüğü bir dönemde; “Ya İstiklal Ya ölüm!” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelemiz coğrafyamızda emelleri olan emperyalizmin planlarını topyekun bozmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur, öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. İnanıyoruz ki bugün dünyaya hakim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. Bundan bir asır evvel şartların bütün olumsuzluğuna, rağmen milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur.” dedi.

O’NUN ESERLERİNİ GELİŞTİREREK GELECEĞE TAŞIMA AZMİMİZİ YİNELEDİĞİMİZ BİR GÜNDÜR

Türker, “10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yüce Türk Milleti bugün de insanlık için bunu başarabilecek azim ve kararlılığa sahiptir. 10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir. Bu düşünce ile aramızdan ayrılışının 82. yılında Gazi Mustafa Kemal Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum”dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.