Arka Sokaklar dizisinde Engin karakteri ile tanınan Türker İnanoğlu'nun oğlu İlker İnanoğlu, 20 Ağustos 1965 tarihinde doğmuştur. Türker İnanoğlu ve Filiz Akın'ın oğlu olan İlker İnanoğlui bir çok dizide oynadığı karakterle iz bıraktı. Peki, Türker İnanoğlu'nun oğlu İlker İnanoğlu'nun oğlunun annesi kim? İlker İnanoğlu kaç yaşında eşi kim? İlker İnanoğlu kaç yaşında? İlker İnanoğlu nereli? İlker İnanoğlu ne iş yapıyor? İlker İnanoğlu oynadığı diziler? İşte cevapları...

İlker İnanoğlu kimdir?

İlker İnanoğlu, 20 Ağustos 1965'te İstanbul'da doğdu. Ünlü film yapımcısı Türker İnanoğlu ve usta oyuncu Filiz Akın'ın oğlu olan İnanoğlu, sinema ve televizyon dünyasında hem oyuncu hem de yapımcı olarak iz bıraktı.

Eğitim ve İlk Yıllar:

Terör olaylarının gölgesinde geçen çocukluk yıllarında babası tarafından Cenevre'deki Léman Koleji'ne gönderilen İnanoğlu, 1986 yılında Türkiye'ye döndü. Babasıyla birlikte çalışmaya başladı ve aynı yıl Biricik Suden ile evlendi. Kısa bir süre sonra Amerika'ya master yapmak için gitti ve Los Angeles'ta Amerikalı eşi Chloe'den Berke adında bir oğlu oldu.

Oyunculuk Kariyeri:

1990'lı yıllarda çeşitli dizilerde rol alan İnanoğlu, 2002'de "Kurşun Asker" dizisindeki performansıyla dikkat çekti. 2005'te "Son Yüzleşme" ve 2007'de "Üç Tatlı Cadı" dizilerinde rol aldı. 2007 yılında "Arka Sokaklar" dizisine Engin Balkan karakteriyle dahil oldu ve bu dizi sayesinde geniş bir hayran kitlesi kazandı.

Yapımcılık Deneyimleri:

Oyunculuğun yanı sıra yapımcılığa da adım atan İnanoğlu, "Güzel Çirkin" ve "Bir Deniz Hikayesi" gibi dizilerin yapımcılığını üstlendi.

İlker İnanoğlu Ödülleri:

İnanoğlu, 1970 yılında "Yumurcak" filmiyle Antalya Film Festivali'nde En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü'nü kazandı.

İlker İnanoğlu Özel Hayatı:

İlker İnanoğlu, Biricik Suden ve Yeşim Salkım ile yaptığı evlilikleri sonlandırdı. Halen "Arka Sokaklar" dizisinde rol almaya devam etmektedir.

İlker İnanoğlu kaç yaşında?

İlker İnanoğlu 20 Ağustos 1965'te doğmuştur ve 2024 yılında 59 yaşındadır.

Yusuf Kalko kimdir kaç yaşında? Yusuf Kalko ne doktoru ve muayene ücreti? Yusuf Kalko kimdir kaç yaşında? Yusuf Kalko ne doktoru ve muayene ücreti?

Türker İnanoğlu'nun oğlu İlker İnanoğlu'nun oğlunun annesi kim?

İlker İnanoğlu'nun annesi Yeşilçam'ın usta oyuncularından olan Filiz Akındır.

İlker İnanoğlu eşi kim?

Biricik Suden
(e. 1986; b. 1988)

Chloe (?-?)

Yeşim Salkım
(e. 2006; b. 2007)

Zeynep Mutlu
(e. 2015; b. 2017)