2 Nisan 2024 tarihinde hayatını kaybeden Türker İnanoğlu’nun çocuklarının kim olduğu birçok kişi tarafından araştırılıyor. Peki Türker İnanoğlu'nun kaç çocuğu var? Türker İnanoğlu'nun kızı Zeynep İnanoğlu kimdir kaç yaşında? Zeynep İnanoğlu eşi kim?

Türker İnanoğlu'nun Eşi Gülşen Bubikoğlu Kimdir Kaç Yaşında Gülşen Bubikoğlu Kaç Sene Evli Kaldı (1)

TÜRKER İNANOĞLU'NUN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Ünlü yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu’nun iki çocuğu bulunmaktadır. Türker İnanoğlu’nun Filiz Akın ile olan evliliğinden olan ilk çocuğu ünlü oyuncu olarak tanınan İlker İnanoğlu’dur.

İkinci evliliğini Gülşen Bubikoğlu ile yapan Türker İnanoğlu’nun bu evliliğinden ise Zeynep İnanoğlu dünyaya gelmiştir.

Türker İnanoğlu'nun Kaç Çocuğu Var Türker İnanoğlu'nun Kızı Zeynep İnanoğlu Kimdir Kaç Yaşında Zeynep İnanoğlu Eşi Kim (1)

ZEYNEP İNANOĞLU KİMDİR?

Zeynep İnanoğlu 28 Aralık 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu.

İstanbul’da 1995 yılında Koç Lisesi’ni birincilikle bitiren Zeynep İnanoğlu, ABD‘de Harvard Üniversitesi Elektrik, Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği bölümünden 1999 yılında Elektrik Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu.

İnanoğlu, MIT Media Lab, Speech & Mobility Group’ta araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Zeynep İnanoğlu, ABD Washington kentindeki Microstrategy Inc. adlı bilgisayar teknolojileri üreten bir şirkette 3 sene çalışmasının ardından İngiltere‘de Cambridge Üniversitesi‘nde yüksek lisansını yaptı. 2004 – 2007 yıllarında doktorasını yaparak mezun olan Zeynep İnanoğlu, doktorasını yapay zeka kapsamına giren ses sentezleme ve makine öğrenimi üzerine yaptı.

Zeynep İnanoğlu, 2007 yılında İngiltere‘deki kuruluş halindeki Phonetic Arts’ta ortak ve mühendis olarak çalışmaya başladı.

Atatürk'ün hayatını anlatan Veda filmi nerede hangi adada çekildi? Veda oyuncuları ve konusu Atatürk'ün hayatını anlatan Veda filmi nerede hangi adada çekildi? Veda oyuncuları ve konusu

2009 senesinde İngiltere‘den ayrılarak Türkiye‘ye gelen Zeynep İnanoğlu, ortak ve danışman olarak Phonetic Arts’a Türkiye’den çalışmalarına devam etti.

Google ise Phonetic Arts’ı 2010 yılında satın almasının ardından 2010 yılında Google Türkiye’de çalışmaya başladı.

Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başlayan Zeynep İnanoğlu, iş hayatı sebebiyle Londra’ya daha sonra ise Amerika’da California eyaletine ailesi ile birlikte taşındı.

3 Şubat 2011 tarihinde gazeteci Cüneyt Özdemir ile Paris Büyükelçiliğinde evlenen Zeynep İnanoğlu’nun Ali Mavi isminde bir çocuğu bulunmaktadır.

ZEYNEP İNANOĞLU KAÇ YAŞINDA?

1977 yılında dünyaya gelen Zeynep İnanoğlu 2024 yılında 47 yaşındadır.

Türker İnanoğlu'nun Kaç Çocuğu Var Türker İnanoğlu'nun Kızı Zeynep İnanoğlu Kimdir Kaç Yaşında Zeynep İnanoğlu Eşi Kim (3)

ZEYNEP İNANOĞLU EŞİ KİM?

Zeynep İnanoğlu’nun eşi ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir’dir.