Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olan Türker İnanoğlu’nun sağlık durumu bugün hastaneye kaldırılması ile gündeme geldi. Entübe edildiği öğrenilen İnanoğlu’nun son durumu hakkında birçok kişi merak ettiklerini araştırmaya başladı. İşte Türker İnanoğlu kimdir, eşi kim? Kaç yaşındaydı? Türker İnanoğlu öldü mü, hastalığı neydi?

Türker İnanoğlu Kimdir, Eşi Kim Kaç Yaşındaydı Türker İnanoğlu Öldü Mü, Hastalığı Neydi (3)

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

Türker İnanoğlu 18 Mayıs 1936 tarihinde Karabük’te dünyaya geldi.

1957 yılında Tatbikî Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda öğrenciyken, yönetmen yardımcısı olarak sinema alanına giren İnanoğlu, Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer gibi ünlü yönetmenlere asistanlık yaptı.

1959 yılında Senden Ayrı Yaşayamam başlıklı filmle yönetmenliğe başladı.

İnanoğlu 1960 yılında Erler Film adıyla kendi film yapım şirketini kurdu ve 1979 yılında Ulusal Video Film Anonim Şirketi unvanıyla bir şirket kurarak Türkiye’yi video ile tanıştırdı.

1994 yılında Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından olan ATV'yi kuran İnanoğlu, Beyoğlu'nda Atlas Sineması, Şişli'de Kent Sineması, Kavacık'ta Boğaziçi Sinemaları'nın sahibidir.

Türker İnanoğlu 2005 yılında Maslak Show Center'ı (TİM) açtı.

Türker İnanoğlu'nun oyuncu Filiz Akın'la 1964 yılında yaptığı evlilikten İlker İnanoğlu dünyaya geldi.  Çift 1974 yılında boşandı.

Ayrılmaları sonrasında 1975 yılında Gülşen Bubikoğlu ile evlendi ve bu evlilikten Zeynep isminde bir kızı oldu. Zeynep İnanoğlu ise ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir ile evlidir.

TÜRKER İNANOĞLU EŞİ KİM?

Türker İnanoğlu’nun ilk eşi ünlü Yeşilçam oyuncusu Filiz Akın’dır. 1974 yılında ise Türker İnanoğlu ve Filiz Akın boşanmıştır.

Nava Mau kimdir? Nava Mau gerçek hayatta kim? Nava Mau kimdir? Nava Mau gerçek hayatta kim?

Türker İnanoğlu ikinci evliliğini bir diğer ünlü oyuncu Gülşen Bubikoğlu ile 1975 yılında yapmıştır. Ölene kadar evli kalmışlardır.

Türker İnanoğlu Kimdir, Eşi Kim Kaç Yaşındaydı Türker İnanoğlu Öldü Mü, Hastalığı Neydi (2)

TÜRKER İNANOĞLU KAÇ YAŞINDAYDI?

Türker İnanoğlu, 87 yaşında hayatını kaybetti.

TÜRKER İNANOĞLU ÖLDÜ MÜ?

Bir süredir sağlık sıkıntıları yaşayan Türker İnanoğlu 2 Nisan 2024 tarihinde kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir.

Türker İnanoğlu Kimdir, Eşi Kim Kaç Yaşındaydı Türker İnanoğlu Öldü Mü, Hastalığı Neydi (1)

TÜRKER İNANOĞLU HASTALIĞI NEYDİ?

Türker İnanoğlu son yıllarda solunum rahatsızlığı yaşamaya başlamıştır. 2 Nisan 2024’te kaldırıldığı hastanede entübe edildikten bir süre sonra hayatını kaybetmiştir.