TÜRKER: 7 ARALIK DÜNYA SİVİL HAVACILIK GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu haber 07 Aralık 2019 saat 9:08 'de eklendi.

Havacılık dendiğinde ilk akla gelen şüphesiz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çehresini göklere çevirerek bilim ordularına işaret ettiği ”İstikbal Göklerdedir” vecizesidir. Diyen Türk Hava Kurumu Polatlı Şube Başkanı Ömer Lütfü Türker 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü olması sebebiyle şunları söyledi; Lütfü Türker, “Uluslararası sivil havacılığın dünya genelinde emin ve düzenli şekilde işlemesi amacıyla, Uluslararası Sivil Havacılık Anlaşması 7 Aralık 1944’de Washington D.C.‘de ülkelerin imzasına açılmış ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO), kurulmuştur” dedi.
TÜRKİYE’NİN KURUCU ÜYESİ ICAO
Türker “ICAO, 1992 yılında aldığı bir genel kurul kararıyla; kuruluş tarihi olan 7 Aralık’ı ‘Uluslararası Sivil Havacılık Günü‘ olarak ilân etmiştir. Türkiye’nin de kurucu üyesi olduğu ICAO ‘nun aldığı bu karar doğrultusunda bu tarih, her sene Türkiye ve birliğe üye ülkelerde ”Uluslararası Sivil Havacılık Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır” dedi.
ÜLKEMİZ, HAVACILIK ALANINDA BÜYÜK MESAFE KAT ETMİŞTİR
Türker, “Sivil havacılık, ülkelerin ekonomik ve sosyal gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde öncü ve en iyi olarak bu alanda eğitim sürecini başlatan halen devam ettirmekte olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi gerek eğitim öğretim gerekse sektöre katkıları ile bu amaca hizmetini sürdürmektedir. Ülkemiz, havacılık alanında son yıllarda yapılan önemli atılımlarla büyük mesafe kat etmiştir. Yeni yatırımlarla artan uçuş ağı, gelişen hava trafiği, havacılık alanında bölgesel ve küresel düzeyde geliştirdiği işbirlikleri, uluslararası havacılık örgütleri nezdinde yürütülen aktif çalışmalarıyla dünya sivil havacılığında ilk sıralar arasında yerini almıştır. Türk Hava Kurumu Üniversitesi bu sektöre yetiştirdiği kaliteli ve mesleğinin gerekliliklerini bilen öğrencilerimiz ile en önemli kaynak desteğini devam ettirmektedir” dedi.
KADROMUZ YÜKSELMEMİZ DE ÇOK ÖNEMLİ ROL OYNAMIŞTIR
Türker, “Alanında uzman ve sürekli bilgi ve yetkilerini yenileyerek gelişim gösteren eğitimci kadromuz bulunduğumuz konumu korumamız ve yükselmemiz de çok önemli rol oynamaktadır. Bu duygularla; başta öğrencilerimiz ve Türk havacılığının öncü kurumu Türk Hava Kurumu’nun değerli üyeleri olmak üzere, tüm sektör çalışanlarının ve paydaşlarının 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.