21 ülkeden toplamda 44 takımın katılım sağladığı BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası Antalya Megasaray Tenis Akademi'de düzenlendi. Şampiyonada yer alan Quad Milli Takımı, finalde Şili'ye 2-1 mağlup olarak Türk tenis tarihinde ilk kez elde ederek gururlandırdı. 

Quad Milli Takımında teknik direktör Selahattin Alptekin olurken, milli takımın kaptanlığını Sinem Oğuz üstlendi. Milli takım kadrosunda;Uğur Altınel, Ahmet Kaplan, Ali Ataman ve Fatih Karataş'tan oluşan finalinin ilk karşılaşmasında Uğur Altınel korta çıktı.

Çekişmeli geçen maçın ardından Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve beraberindeki heyet, Uluslararası Tenis Federasyonu temsilcileriyle, karşılaşmanın ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren ülkelerin takımlarına madalya ve kupalarını takdim ettiler.

Süper Lig'de şampiyon belli oluyor! İşte 38'inci haftanın programı... Süper Lig'de şampiyon belli oluyor! İşte 38'inci haftanın programı...

“HEDEFİMİZ EN İYİ OLMAKTIR”

Başkan Cengiz Durmuş ikinci oldukları için sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını belirterek, sporcuları ve antrenörleri elde edilen bu başarısından dolayı kutladı. 

Dünyanın en iyisi olabilmek adına çalışmaların süreceğini belirten Durmuş, "Çocuklarımızın bu işi yapacaklarına her zaman inancımız tamdır. Hedefimiz zaten hep en iyi olmaktır. Türkiye bunu yapabilecek güçte ve sporcularımız bu inançla çalışıyorlar" diye konuştu.  

İHA