22-24 Mayıs tarihleri arasında Romanya’da düzenlenen “BSDA 2024 Fuarı”na Türk savunma sanayii firmaları da katıldı.

22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında üç gün sürecek olan 9. Uluslararası Karadeniz Savunma, Havacılık ve Güvenlik (BSDA 2024) Fuarı’na Karadeniz başta olmak üzere Avrupa’nın her bölgesinden resmi delegasyonlar katılıyor. Fuar, savunma endüstrisinin tüm savunma alanlarında bilgi paylaşımı sağlaması, ağ oluşturması, ortaklık kurması, yenilikleri ve yetenekleri keşfetmesi için önemli bir platform oluşturmakta olup, deniz, kara, hava savunma, sınır güvenliği, uzay ve siber güvenlik sektörlerindeki en son teknolojileri kapsıyor. Bu yıl 9'uncusu yapılan fuara 2022 senesinde 33 ülkeden 400'den fazla şirket katılım sağlarken, 30 binden fazla kişi fuarı ziyaret etti. BSDA 2024’e ise Türkiye’den Aselsan, Roketsan, Nurol Makina, Otokar ve Karel firmaları iştirak ediyor.

Ev alacaklar dikkat! Ankara'da en çok konut satışı bu ilçede yapılıyor Ev alacaklar dikkat! Ankara'da en çok konut satışı bu ilçede yapılıyor

Türk Savunma Sanayii Bsda 2024 Fuarı’nda Pozisyonlarını Aldı

Fuara katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, şu sözleri ifade etti:

“Romanya Başbakanı Ion-Marcel Ciolacu ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi’nin ilk toplantısının sonrasında bugün 9. Uluslararası Karadeniz Savunma, Havacılık ve Güvenlik Fuarı (BSDA) vesilesi ile Romanya’dayız. Savunma sanayiimizin mühendislik gücünü ortaya koyduğumuz fuarda önemli şirketlerimiz bulunuyor. Stratejik iş birlikteliklerimizi derinleştireceğimiz ve birçok ikili görüşme gerçekleştireceğimiz fuar ziyaretimizin iki ülke adına da hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Türk Savunma Sanayii Bsda 2024 Fuarı’nda Pozisyonlarını Aldı 3

Fuarda Türk savunma sanayii firmalarının oluşturduğu çeşitli platform ve sistemler katılımcıların beğenisine sunularak, iş birliği fırsatları değerlendirmeye alınacak.

Türk Savunma Sanayii Bsda 2024 Fuarı’nda Pozisyonlarını Aldı 2

İHA